OBEC
MORAVSKÉ KNÍNICE

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní strana > Obec současná > Slavní rodáci > Marie a Karel Dvořákovi

Dobrovolníci v Indii

 

Dobrovolníci v Indii 1

V úterý 8. září 2009 odletěli Maruška a Karel Dvořákovi z Moravských Knínic na rok, jako dobrovolníci do Indie.
Jeli tam tam přes Salesiány a jejich program Cagliero.
Bydleli ve městečku Deodurga ve státě Karnataka. Salesiáni tam mají zřízenu školu pro děti z okolí. Část dětí dojíždí, asi sto jich zde bydlí na internátě. Dobrovolníci zde pomáhají s výukou angličtiny, doučováním a starají se o volnočasové aktivity dětí. Maruška pomáhala i se zdravotní péčí.


8. září 2009 v 7.55 odlétěli z Vídně do Londýna, odpoledne pak z Londýna do Bangalore. Odtud pak do Deodurgy.

 

kdvorak@email.czmaru.dvorakova@email.cz

 http://www.kdvorak.wz.cz/indie/index.htm

 

 

Dobrovolníci v Indii 2

 

Uvítání v Knínicích po ročním pobytu v Indii

V neděli 29. srpna 2010 se Maruška a Karel rozloučili s Deodurgou,  dětmi, školou i internátem. V pondělí brzo ráno odjeli z Raichuru vlakem na sever do Dillí, odkud 1. září v 4.45 středoevropského času odletěli letadlem směr domů. Mezipřistání bylo v Londýně a ve Vídni je čekalo přivítání rodičů a v Knínicích pak celé rodiny a kamarádů.     

Kniha Karla a Marušky Dvořákových o Indii

 Jaký je život v hliněné chýši s osmi sourozenci a miskou rýže třikrát denně? Proč se indický puberťák nesmí zamilovat? Kde se dospělí podepisují otiskem prstů? Příběh z míst, kam vás žádná cestovka nezavede.

Manželům Dvořákovým vyšla v nakladatelství Cesta,  kniha o jejich dobrovolné službě v jižní Indii, s názvem "Sto dětí mi říká brácho". Knihu si mimo jiné můžete zakoupit ve smíšeném zboží U Helánů v Moravských Knínicích.