OBEC
MORAVSKÉ KNÍNICE

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní strana > Obec současná > Sport > SK Moravské Knínice > Přípravka starší

Přípravka starší

najdete nás také na facebooku

 

Přípravka starší III. třída skupina D - G2D

 

PARTNER CITIES CUP – turnaj partnerských měst, Kuřim 2016

                                                                                                                   

Mezinárodní fotbalový turnaj přípravek Partner cities cup 2016 pořádalo město Kuřim ve spolupráci s fotbalovým oddílem FC Kuřim. Pozvány byly v rámci mladších přípravek celky z partnerských měst Niepolomice (Polsko), Stupava (Slovensko), pořadatelská družstva        FC Kuřim A, B a z regionu potom Veverská Bítýška a SK Moravské Knínice.

Družstva hrála turnaj systémem každý celek s každým, první dva celky v tabulce se potom utkaly ve finále o prvenství, družstva na 3.- 4. místě hrála o bronzovou příčku.

Tým SK Moravské Knínice po 3 vítězstvích a 1 remíze podlehl až v posledním utkání ve skupině nejtěsnějším poměrem 3:4 hráčům ze slovenské Stupavy, což jej předurčilo k utkání   o 3. místo. V něm si kníničtí poradili s domácím celkem FC Kuřim A, a obsadili tak vynikající 3. příčku v kvalitním mezinárodním turnaji mladších přípravek.

Celkové pořadí :

1. Niepolomice (Polsko)  mezinárodní turnaj přípravek kuřim 2016.jpg

2. Stupava (Slovensko)

3. SK Moravské Knínice

4. FC Kuřim A

5. Veverská Bítýška

6. FC Kuřim B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O pohár Mikroregionu Kuřimka 2015

 

V sobotu 20. června se fotbalisté přípravky SK Moravské Knínice zúčastnili fotbalového turnaje mikroregionu, který se konal na fotbalovém stadionu v Kuřimi. I přes nepříznivé počasí se naši malí fotbalisté umístili na 2. místě za vítěznou Kuřimí  s výsledkem 2 : 3. Na dalších místech se potom umístili malí fotbalisté Veverské Bítýšky, Hvozdce a další dvě družstva z Kuřimi.

 

 

 

Fotbalové soustředění přípravek 2016

 

Třikrát  a dost, změna je život, anebo nové koště lépe mete, tak těmito slovy by se dal charakterizovat čtvrtý ročník fotbalového soustředění SKMK mládežnických kategorií.

Po třech úspěšných turnusech strávených na Baldovci  se režie hlavní scény chopil David Langer a je třeba dodat, že velice úspěšně. Rekreační středisko Prudká plně uspokojilo potřeby našich mladých sportovců, jejich rodičů i trenérů.

Letošní ročník si ovšem připsal i další novinky, třeba poprvé v naší krátké historii se mohly účastnit také maminky:). Poprvé se také mini přípravka rozhodla ověřit si svou fyzickou i mentální připravenost na jarní část sezóny a v neposlední řadě je třeba zmínit počet zúčastněných, který všechny překvapil. 34 dětí a 23 dospělých je solidní cifra, co říkáte?

Asi právě vzhledem k tak velkému počtu fotbalových nadšenců byl jako dopravní prostředek zvolen vlak, který nás pohodlně dopravil přímo na místo činu. Tam se již roztočil kolotoč tréninkových jednotek, proložených zábavou a pestrým večerním programem. Vrcholem pak byla přátelská utkání , kde naše mužstva ani jednou nezaváhala ( st.př. SKMK – Nedvědice 10:4, ml.př. SKMK -  Nedvědice 15:2, mini př. SKMK – Drásov 9:7 ).

Děkujeme trenérům, rodičům ,dětem a všem, kteří se jakkoliv podíleli na úžasné atmosféře, která panovala po celou dobu soustředění.    

soustředění prudká 2016 

 

 

Soustředění přípravky SK MK  -  BALDOVEC 2014

 

Rok utekl jako voda a naši nejmladší fotbaloví gladiátoři, ošlehaní loňským severákem a utužení loňským mrazem, se opět postavili do arény s názvem Baldovec, kde probíhal druhý ročník soustředění mladší přípravky  SK MK.  

Je až k nevíře, jakou příjemnou změnu počasí nám letos matička příroda  přichystala. Od prvního dne si každý z nás vychutnával slunečné jarní počasí  bez větru a deště. 

Tradiční trenérská dvojice Mauer – Pleskač opět naplno využila potenciál skvělého areálu a po ranních rozcvičkách následovaly  tréninkové jednotky  zaměřené na práci s míčem, fyzickou zdatnost , ale i poznávání okolí ( výlet na zříceninu Holštýn a stezka odvahy ). Střídavě bylo využíváno jak travnaté hřiště, tak hřiště s umělým povrchem, přičemž  jsme se o ně  dělili s oddílem SK Rajhrad  stejné věkové kategorie. Přesto, že je Rajhrad o několik soutěží výše, sehráli s nimi naši  fotbalisté přátelské utkání v němž prokázali odvahu, bojovnost a soudržnost. 

Co by se dalo však nazvat jako nejsladší odměna organizátorům této akce, byla skoro dvojnásobná účast dětí oproti ročníku s pořadovým číslem 1. 

Všech 14 účastníků bylo rozděleno do tří družstev: 

Barcelona : Krehul Dominik, Mauerová M.  Veselovský D., Pleskač R. 

Chelsea    :  Langr H., Fabiánek J., Havlík A., Hanák F., Langr L. 

Bayern     :  Veselovský O., Stodůlka J., Kaláb M., Bořil T., Krehul De. 

Každý z účastníků přispěl nemalým dílem k tomu, že se nám vyhnuly zranění , nemoci a špatná nálada a že si odvážíme plno zážitků a krásných vzpomínek. 

Velký dík patří zmiňované trenérské dvojici Mauer - Pleskač a samozřejmě malým fotbalistům a fotbalistkám. Dále bych rád poděkoval obci Moravské Knínice, která poskytla finanční dotaci, poděkoval bych také všem otcům a dědečkům, převážně pak Pavlu Kalábovi, jakožto hlavnímu animátorovi, kteří svůj pracovní i volný čas trávili dohledem nad řádným průběhem soustředění. Dík patří maminkám, které potlačily obavy o své ratolesti  a daly šanci ryze pánské sestavě posbírat pár kladných bodů a hlavní dík patří našemu předsedovi Ladislavu /MIŇONOVI/ Pleskačovi, kterého bych bez nadsázky nazval duší knínického fotbalu. 

Na závěr bych ještě zmínil naši účast v zimních turnajích SK Drásov, kde se naše družstva umisťovala z pěti pokusů vždy těsně pod příčkami zaručujícími medaile.

 

Myslím, že soustředění a zimní turnaje dávají slibnou šanci našim dětem v soutěžním zápasovém kolotoči, který se roztáčí již  20. dubna.  Tímto zároveň  zvu  všechny fotbalové fanoušky!!!!!!!                                                                                    Havlík M

 

soustředění baldovec 2014