Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kultura a sport > Turistika > Turistické trasy

Turistické trasy

Modrá turistická značka prochází obcí od Kuřiminull směrem na Brněnskou přehradu. Od rozcestníku v obci u autobusové zastávky vede modrá značka kolem kaple sv. Cyrila a Metoděje, směrem na "Čihadla", kde stojí myslivecká chata.null  Lesní cesta ve směru na "Písky" prochází kolem lesního pomníčku padlých rumunských vojáků ve 2. světové válce. Modrá turistická značka končí na stanovišti Senařov nad Moravskými Knínicemi. Na ni navazuje zelená turistická značka.

Zelená turistická značka vede ze stanoviště Senařov dvěma směry. Na západ do obce Jinačovicenull a jihovýchodně směrem k přehradě a končí na stanovišti Trnůvkanull

 

                              Modrá turistická značka vede z Trnůvky směrem severozápadním přes Oboru, Junáckou louku, lávku pod hradem Veveří null, jižní část přírodního parku Podkomorské lesy až do obce Žebětín null. Směrem jihovýchodním vede do obce Rozdrojovicenull, kde se na ni napojuje nejprve zelená turistická značka a přímo v obci pak červená turistická značka*)

která nás zavede od Rozdrojovic až k Brněnské přehraděnull, kde navazuje

 

  

červená turistická značka, vedoucí kolem celého levého břehu přehrady (od Veverské Bítýškynull až do přístaviště Bystrcnull Bystrc.

 

  

*) červená turistická značka vede z Rozdrojovic na sever později na východ přes obec Jinačovice až do obce Českánull

 

 

mapa turistických tras v okolí obce