Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Nové jízdní řády IDS JMK a omezení provozu na hlavním nádraží v Brně

Nové jízdní řády IDS JMK a omezení provozu na hlavním nádraží v BrněDatum konání:
31.12.2018

Od 9.12.2018 budou v platnosti nové jízdní řády autobusové i vlakové dopravy IDS JMK. Budou zveřejněny na webových stránkách www.idsjmk.cz 

Největší změny v novém jízdním řádu budou způsobeny výlukou ve stanici Brno, hlavní nádraží. 1.12.2018 budou zahájeny hlavní práce v souvislosti s rekonstrukcí zabezpečovacího zařízení, které potrvá rok, tedy do prosince 2019. Stávající hlavní nádraží bude neprůjezdné. A kvůli kapacitě nádraží a tratí budou na něm začínat / končit jen některé vlaky.

Při odjezdu z Moravských Knínic autobusem v celou nebo v půl hodinu (nyní 0:28, 0:58) jede navazující vlak zcela standardně až po Brno-Židenice, odkud ale místo na hlavní zamíří na Brno dolní nádraží. Od autobusů, které jedou ve čtvrt a ve třičtvrtě dnes 0:13, 0:43) jede navazující vlak jen do Brna-Lesné.

Při cestě do centra Brna bude zřejmě nejvýhodnější vystoupit v Králově Poli a využit tramvaj linky P6, která pojede na hlavní nádraží nebo linku 6, která jezdí na Českou.

Pokud pojedete ke Zvonařce nebo třeba do Vaňkovky, bude lepší jet vlakem na dolní nádraží a ten kousek dojít. Mezi dolním a hlavním nádražím pojede autobus linky 61.

Při cestě do Prahy, mohou cestující nastupovat na všechny dálkové vlaky, ať už ČD nebo Regiojetu v Brně Židenicích.

Na závěr je vhodné dodat, že hlavni nádraží nebude po dobu výluky uzavřeno,  omezeni se týká jen některých trati. Případný železniční nadšenec tak může na hlavní nádraží jezdit i nadále vlakem, ovšem s cca 10min přestupem v Židenicích. Pokud se tedy do navazujícího vlaku od Blanska vejde...


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

propagace MŠ

 

www.geosense.cz/geoportal/moravske-kninice/

 

22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch

INFORMACE O KVALITĚ VODY

http://www.vodarenska.cz/divize-brno-venkov/kvalita-a-cena-vody?rt=1&vasp_found_id=3271&n=Moravsk%C3%A9+Kn%C3%ADnice

Návštěvnost stránek

538650