Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > OPRAVUJEME SOKOLOVNU Z DOTACE JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

OPRAVUJEME SOKOLOVNU Z DOTACE JIHOMORAVSKÉHO KRAJEDatum konání:
31.12.2017

Rada Jihomoravského kraje  vyhlásila pro rok 2017  dotační program v oblasti tělovýchovy a sportu  "Podpora sportu v Jihomoravském kraji v roce 2017".  Příjem žádostí byl do 14. 3. 2017. Výbor TJ SOKOL Moravské Knínice podal žádost o finanční podporu na projekt "Zateplení fasády a stropu - sokolovna Moravské Knínice".

Cílem projektu, na který byla požadována dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje, bylo zateplit fasádu v částečném rozsahu – malou tělocvičnu pro děti a zateplit strop nad touto malou tělocvičnou.
Na západní straně fasády bylo třeba dokončit povrchovou úpravu již zateplené části stěny, a to probarvenou omítkovinou na ploše 52 m2.

Kompletní zateplovací systém (fasádní polystyrén, stěrka s vyztužením armovací síťkou ze skleného vlákna (perlinkou) a probarvená omítka) o ploše 448 m2 se provedl na zbytku strany západní, dále na straně jižní, přiléhající k malé tělocvičně.

Nad malou tělocvičnou se provedlo zateplení stropu, neboť docházelo zde ke značným tepelným ztrátám. Na půdě na ploše 74 m2 se položily tvrzené izolační desky ORSIL tl. 80 mm, dřevěný rošt z hranolů s vloženou tepelnou izolací tl. 120 mm. Na dřevěný rošt se přišroubovaly desky OSB.

Celkové předpokládané výdaje projektu byly rozpočtovány na  254.817,-Kč.  11.9.2017 održela jednota na účet 150 tisíc Kč, což je 58,87% předpokládaného financování projektu. Celkové skutečné náklady na zateplení fasády a stropu činily  266.710,-Kč. Částku 79.307,-Kč Sokol doložil z dotace od Obce Moravské Knínice. Částku 37.403,Kč doložil Sokol z vlastních finančních prostředků.

Práce na zateplení fasády i zateplení stropu byly provedeny odbornými firmami. Ovšem přípravné práce a závěrečný úklid byly provedeny brigádně. O vyklizení půdního prostoru nad malou tělocvičnou se zasloužili především členové divadelního souboru Sokola, kteří zde odpracovali celkem 95 brigádnických hodin. O závěrečný úklid se potom podělili opět členové divadelního souboru, ženy a členové oddílu stolního tenisu.

Již samotnou výměnou oken a dveří v celé budově došlo k výrazné úspoře spotřeby plynu k vytápění v minulé topné sezóně. Uvidíme, jak se zateplení stropu malé tělocvičny a obvodového zdiva projeví na úspoře plynu v následujícím topném období. Obec Moravské Knínice poskytuje Sokolu dotaci na celoroční spotřebu plynu. Proto je celé zastupitelstvo obce nadšeno z poskytnutí dotace Jihomoravským krajem právě na zateplení budovy. Podpořilo dokončení zateplení obvodového zdiva také přidělením dotace z rozpočtu Obce Moravské Knínice.


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

propagace MŠ

 

www.geosense.cz/geoportal/moravske-kninice/

 

22. 9. Darina

Zítra: Berta

INFORMACE O KVALITĚ VODY

http://www.vodarenska.cz/divize-brno-venkov/kvalita-a-cena-vody?rt=1&vasp_found_id=3271&n=Moravsk%C3%A9+Kn%C3%ADnice

Návštěvnost stránek

515333