Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > VOLBY 2021

VOLBY 2021Datum konání:
8.10.2021
Datum ukončení:
9.10.2021

Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise

Informace o počtu a sídle volebního okrsku

Žádost o vydání voličského průkazu.docx

Oznámení o konání voleb.pdf

 

INFORMAČNÍ VIDEA PRO VOLIČE

 

 

INFORMACE PRO VOLIČE V KARANTÉNĚ

 

 

 

Příprava na říjnové volby je v plném proudu. Občanům i volebním komisím pomohou edukační videa i informační web
Měsíc před zahájením voleb do Poslanecké sněmovny probíhá příprava na všech úrovních od Ministerstva vnitra (MV) po krajské úřady. Resort vnitra mj. dnes, 9. září 2021, zveřejnil edukační videa pro občany i volební komise, představil informační web či způsob hlasování v drive-in stanovištích. 
 
MV má zájem na tom, aby se informace o volbách dostaly mezi co nejvíce občanů, proto vytvořilo 11 edukačních videí, které občany provedou celým volebním procesem. Videa najdete zde. Kromě toho MV spustilo nový volební web https://www.mvcr.cz/volby/
na němž zájemci postupně najdou veškeré informace pro voliče, členy okrskových komisí nebo kandidáty do voleb.
 
"O volbách budeme příští měsíc slýchat ze všech stran. Ministerstvo vnitra přípravu voleb zastřešuje technicky, finančně a vše zatím běží podle plánu. Současně se soustředíme i na metodickou pomoc volebním orgánům a děláme vše pro maximální informovanost voličů," říká náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Vokáč.
 
Volit do Poslanecké sněmovny bude v Česku možné v pátek 8. října od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu od 08.00 do 14.00 hodin.
 
Zvláštní způsoby hlasování
 
Pokud bude k 15. září 2021 trvat stav pandemické pohotovosti nebo nouzový stav alespoň pro část území, bude spuštěno speciální hlasování pro voliče v izolaci/karanténě z důvodu Covid-19. A to buď:
 
Ve středu 6. října od 08.00 do 17.00 hodin z auta na volebních drive-in stanovištích.
 
Ve čtvrtek 7. října (mezi 08.00 - 22.00 hodin) a v pátek 8. října (mezi 08.00 - 18.00 hodin) v krajskou hygienickou stanicí uzavřených pobytových zařízeních typu LDN, sociální služby nebo domovy důchodců, kam se dostaví komise pro hlasování.
 
V pátek 8. října (mezi 08.00 - 22.00 hodin) a v sobotu 9. října (mezi 08.00 - 14.00 hodin) do zvláštní přenosné volební schránky v místě izolace / karantény. Objednat příchod komise je nutné do čtvrtka 7. října do 20.00 hodin na tlf. čísle, které zveřejní příslušný krajský úřad.
 
Dostupné bude alespoň jedno drive-in stanoviště na okres. O množství rozhodnou krajské úřady, které nejpozději 23. září zveřejní jejich adresy. MV poté na svém webu zveřejní mapu jednotlivých stanovišť.
 
 
Hlasovací lístky a volební průkazy
 
Distribuce hlasovacích lístků na pověřené obecní úřady začala 7. září a skončí 23. září. Volič hlasovací sady obdrží nejpozději 5. října. Pokud se tak nestane, může si je opět vyžádat ve volební místnosti.
 
Chce-li občan volit mimo trvalé bydliště, musí na svůj či na zastupitelský úřad doručit žádost o voličský průkaz písemně do 1. října, nebo osobně do 6. října do 16.00 hodin. Obecní úřady začnou voličské průkazy vydávat 23. září 2021.
 
 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

27. 9. Jonáš

Zítra: Václav

Návštěvnost stránek

612268