Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Zákaz pálení v obci Moravské Knínice

Zákaz pálení v obci Moravské KníniceDatum konání:
31.3.2018

V obci Moravské Knínice je v platnosti Obecně závazná vyhláška č. 2/2015, která stanovuje zákaz spalování suchých rostlinných materiálů. Zvláště nyní na jaře, kdy se uklízí a čistí zahrady, důrazně upozorňujeme na její dodržování.

 

Zákon č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší v §16 odst. 4 povoluje v otevřeném ohništi spalovat jen suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami. To znamená, že SE MOKRÉ ROSTLINNÉ MATERIÁLY NESMÍ SPALOVAT VŮBEC. Je to zakázáno zákonem!!

 

Na základě §16 odst. 5, výše uvedeného zákona může obec vyhláškou zakázat spalování suchého rostlinného materiálu v otevřeném ohništi za účelem jeho odstranění, pokud zajistí jiný způsob pro jeho odstranění. Obec Moravské Knínice vyhláškou č. 2/20015 zakázala spalování suchých rostlinných materiálů, protože jejich likvidace je zajištěna jinak. Občané mohou využít k odložení rostlinného odpadu kontejnery. Do nich lze odkládat mokrý i suchý rostlinný materiál a DROBNÉ větve. Ostatní větší větve či kmeny lze štěpkovat. Systém je rovněž popsán ve vyhlášce 1/2015. Všechny výše uvedené vyhlášky lze najít na webu obce nebo do nich můžete nahlédnout na obecním úřadě. Vyhlášky obce

 

Spalovat suché dřevo na otevřeném ohništi pro opékání špekáčků či grilování samozřejmě vyhláška nezakazuje.

 

 

 


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

propagace MŠ

 

www.geosense.cz/geoportal/moravske-kninice/

 

22. 11. Cecílie

Zítra: Klement

INFORMACE O KVALITĚ VODY

http://www.vodarenska.cz/divize-brno-venkov/kvalita-a-cena-vody?rt=1&vasp_found_id=3271&n=Moravsk%C3%A9+Kn%C3%ADnice

Návštěvnost stránek

522675