Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Štítky:

MINISTERSTVO ZAHRANIČÍ VARUJE PŘED CESTOVÁNÍM DO ITÁLIE !!

Datum konání: 29. 2. 2020

V posledních dnech došlo k potvrzení ohnisek a rozšíření koronaviru v severní Itálii zejména v regionech Lombardie (město Milán a jeho okolí) a Benátska/Veneto. Italská vláda ve spolupráci se zasaženými regiony přijala řadu opatření hygienického i restriktivního charakteru včetně izolace 10 zasažených obcí v Lombardii (Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo e San Fiorano) a jedné v Benátsku (Vo' Eugenao)

Výše uvedená místa, která se nacházejí v izolaci, není možné navštěvovat ani je opustit. V případě porušení pravidel hrozí trestní stíhání a vysoké pokuty. Situaci kontrolují italské bezpečnostní složky.

MZV proto občanům ČR doporučuje, aby se zasaženým oblastem do doby vyřešení sanitární situace vyhnuli.

Upozorňujeme, že v souvislosti s rozšířením koronaviru, byly v regionech Lombardie (město Milán a jeho okolí), Benátska, Piemontu (město Turín a okolí) a Emilia Romagna (město Bologna a okolí) zrušeny všechny kulturní a sportovní akce, uzavřena jsou muzea, některé památky a divadla. Opatření platí do odvolání.

Vzhledem k rychlému rozšíření koronaviru v severní Itálii upozorňujeme, že v případě nepříznivého vývoje situace v místě pobytu se návštěvníci mohou ocitnout v případné 14 denní karanténě.

Doporučujeme proto před cestou do výše zmíněných regionů pečlivě sledovat aktuální informace, neboť může docházet k dočasným opatřením, která mohou narušit silniční a vlakovou dopravu.

Případy nakažení se vyskytují rovněž v regionech Piemont (Turín), Trentino Alto Adige (Trento a Alpy), Emilia Romagna (Bologna) a Lazio (Řím).

Obecně je třeba striktně dodržovat základní hygienická pravidla jako časté a důkladné mytí rukou, nedotýkat se rukou nosu, tváří ani očí, vyhýbat se větší koncentraci osob, sledovat opatření a respektovat pokyny místních úřadů. V případě zdravotních potíží a podezření na kontakt s infikovanou osobou či prostředím je nutno volat rychlou lékařskou pomoc na čísle 112, nedoporučuje se navštěvovat nemocnice a zdravotní zařízení. 

Ministerstvo zdravotnictví Itálie zřídilo informační linku na čísle (+39)1500, další informace je možné nalézt na webových stránkách www.salute.gov.it

V případě nouze volejte pohotovostní linku Generálního konzulátu ČR v Miláně +39 375 63 78 179 nebo Velvyslanectví ČR v Římě +39 335 310 450. 

Cestujícím doporučujeme registraci v aplikaci drozd: https://drozd.mzv.cz, která nám umožňuje se v případě potřeby s občany rychle spojit.KOTLÍKOVÉ DOTACE v Jihomoravském kraji

Datum konání: 29. 2. 2020

Předmět dotace
Předmětem podpory přidělované FO – konečným uživatelům je výměna kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za:
- tepelné čerpadlo
- kotel výhradně na biomasu s automatickým přikládáním (např. štěpka, pelety)
- kotel výhradně na biomasu s ručním přikládáním (např. kusové dřevo)
- plynový kondenzační kotel
Výčet podporovaných zařízení je uveden v Seznamu výrobků a technologií pro tzv. kotlíkové dotace - 3. kolo (117. výzva OPŽP od 2019), který je veden Státním fondem životního prostředí ČR a je dostupný na webových stránkách https://svt.sfzp.cz 
Podporu na výměnu zdroje tepla je možno poskytnout pouze v případě, kdy je rodinný dům vytápěn kotlem na pevná paliva nesplňujícím třídu 3, 4 nebo 5 podle ČSN EN 303-5.CERIFIKÁTY PRO EET

Datum konání: 29. 2. 2020

Finanční správa připomíná poplatníkům, kteří si vygenerovali pokladní certifikát v počátcích zavádění elektronické evidence tržeb a dosud ho nevyměnili za nový, aby zkontrolovali jeho platnost. V únoru vyprší největší počet certifikátů, a to 86 tisíc.

Finanční správa doporučuje poplatníkům, aby výměnu certifikátu neodkládali. „Po expiraci nebo zneplatnění certifikátu není možné certifikát znovu obnovit ani prodloužit, proto se snažíme poskytovat poplatníkům informační servis v pravidelných intervalech a věříme, že tak nebude docházet ke zbytečným komplikacím,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. Certifikát se vydává pouze on-line a jeho výměna zabere poplatníkům jenom pár minut. Vydání certifikátu je bezplatné.

Činnosti spojené s generováním pokladních certifikátů se provádějí ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb na Daňovém portále (www.daneelektronicky.cz). V části „CERTIFIKÁTY“ ve webové aplikaci EET, je možné ověřit dobu platnosti pokladního certifikátu, ale také využít službu upozornění na konec jeho platnosti. K tomu stačí ve stejné části aplikace do pole „E-mail pro upozornění“ zadat kontaktní e-mailovou adresu. Na tu následně budou poplatníkovi zaslány postupně tři e-maily s upozorněním o blížícím se konci platnosti konkrétního pokladního certifikátu.

Přesný postup a odpovědi na často kladené otázky v souvislosti s výměnou pokladního certifikátu naleznete na stránkách http://www.etrzby.cz nebo http://epodpora.mfcr.cz.NABÍDKA PRÁCE II

Datum konání: 29. 2. 2020

Mateřská škola Brno, Medlánky, Hudcova 435/47, přijme kuchařku a pomocnou sílu do kuchyně na celý úvazek. Nástup možný ihned. Více info na tel. 533 338 320 nebo na sjhudcova@seznam.cz 

 

 ZÁJEZD DO DIVADLA

Datum konání: 21. 2. 2020

Obec Moravské Knínice pořádá zájezd do Mahenova divadla na představení Saturnin.

Zveme všechny spoluobčany z především řad seniorů.

Kdy:  29.5.2020 v 10 hodin dopoledne

Cena : 190 Kč

Doprava zajištěna  autobusem.

Rezervace lístků do pátku 21.2.2020 na obecním úřadě.

v případě dotazů tel.739 422 931, email  :  klarahanakova@seznam.cz VÝLUKY IDS JMK II

Datum konání: 17. 2. 2020

výluky IIVÝLUKY IDS JMK

Datum konání: 17. 2. 2020

výluky 1NOVINKY IDS JMK

Datum konání: 17. 2. 2020

NOvinky idsSBÍREJTE ŽALUDY

Datum konání: 31. 10. 2019

Obec Moravské Knínice vyhlašuje akci -

"SBĚR ŽALUDŮ NA OBNOVU OBECNÍCH LESŮ"

Vzhledem k tomu, že v lesích v okolí Moravských Knínic se letos žaludy neurodily, prosíme děti i dospělé, aby při svých výletech do jiných částí republiky pamatovali na naše poškozené lesy a sbírali plody dubů, žaludy. Ty budou následně zasety v obecních lesích, tak aby došlo k zalesnění parcel po odstranění suchých kůrovcových stromů.

Posbírané žaludy můžete odevzdávat v obchodě U Helanů.

 VSTUP DO LESA

Datum konání: 31. 10. 2019

Vstup do lesa pouze na vlastní nebezpečí. Hrozí pád suchých stromů. Nebezpečí úrazu.
Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

27. 2. Alexandr

Zítra: Lumír

Návštěvnost stránek

565457