Páťáci byli na výletě v Praze
Náš dvoudenní výlet začal ve čtvrtek 14. května ráno na nádraží, kde jsme nasedli na vlak a vyrazili směr Praha. První zastávkou po příjezdu bylo interaktivní Muzeum smyslů. Dostali jsme se do světa optických klamů, iluzí a interaktivních exponátů. Skvěle jsme se pobavili a pořídili hromadu vtipných fotek. Z muzea naše kroky vedly na klasickou procházku historickým centrem. Prošli jsme se po Karlově mostě, viděli jsme Prašnou bránu a na Staroměstském náměstí jsme nakoupili pár suvenýrů. Po celém dni plném kroků se přihlásila únava, a tak jsme zamířili na ubytování. Krátký odpočinek nás ale dokonale nabil energií na večer.
Jakmile se setmělo, nelenili jsme a vyrazili jsme na procházku večerní Prahou se zapadajícím sluníčkem.
V pátek ráno nás čekal program z trochu jiného soudku. Vydali jsme se za poznáním naší historie a současné politiky – navštívili jsme Senát a Parlament. Poté, co jsme si vyšlápli Zámecké schody k Pražskému hradu, jsme se šli posilnit do McDonaldu. Rychlý oběd nám dodal sílu na závěrečnou procházku městem. Nakoupili jsme poslední suvenýry, naposledy nasáli atmosféru pražských ulic a zamířili zpět na nádraží. Cesta vlakem utekla jako voda. Na nádraží už na nás čekali rodiče. Výlet se nám skutečně vydařil.
Mgr. Vladimíra Šípková – třídní učitelka 5. ročníku
Zpět na přehled