Ve čtvrtek 25. 5. se celá mateřská škola vypravila na výlet do Dolních Kounic. V tom největším autobusu, který v Tišnově mají, nás vstřícný a šikovný pan řidič dovezl i přes dopravní komplikace spolehlivě a včas na hrad. Tam nás přivítaly dvě čarodějnice a než jsme se nadáli, zaklapla za námi hradní brána. Náš výlet začal ovšem tím nejdůležitějším, pořádnou svačinkou ve velkém hradním sále. Pak už následovala dobrodružná cesta hradem, plnění úkolů a hledání pokladu. Všichni jsme se velmi těšili (někteří se i maličko báli), zda se nám podaří vystopovat hradní strašidlo, a když na nás na nádvoří z okna vykouklo, byly všechny děti rády, že je tak daleko. Naštěstí jsme zjistili, že je velmi hodné a má rádo zpěv, tak mu děti celé školky společně zazpívaly a z okna se na ně snesla záplava bonbonků. Po další svačince si mohly děti vyzkoušet krásné kostýmy a na chvíli se proměnit třeba v princezny, prince, krále a rytíře a na závěr si zatancovat na hradní diskotéce. Na zpáteční cestě se spousta dětí uložila k zaslouženému odpočinku, naštěstí nás vždy při cestě od kostela popohání vidina dobrého oběda, který nám chystají naše paní kuchařky.