Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kultura a sport > Knínice na MFF Strážnice

Knínice na MFF Strážnice 

 

Rok 2023

 

Verbíři v Knínicích

Kyničan, z. s. pořádá tuto akci již několikátým rokem. Verbířská soutěž na Brněnsku letos slavila jubilejní 10. ročník, košt pálenek byl u nás v Kynicích již po dvanácté. První část od 17.00 do 20.00 hodin je vyloženě folklorní. Jednotliví soutěžící ve verbuňku předvádí své výkony společně s Cimbálovou muzikou Šmytec, to je proloženo představeními z domácích řad. Letos jsme mohli vidět obnovený dětský sbor Kyničánek, místní Mužáky a Cimbálovou muziku Kyničan. Každý rok také zveme ty nejlepší verbíře z celé jižní Moravy, ze všech moravských regionů. Celkem jste v sobotu mohli vidět 16 verbuňků, každý byl náležitě oceněn hlasitým potleskem. Porota do semifinále, které se každoročně koná na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici, poslala Jiřího Přikryla a Štěpána Večeřu. Náhradníkem je Jan Lidmila.

 

verbíři 2023 verbíři 2023 verbíři 2023

 

 

 

 

Rok 2022

 

Knínice ve Strážnici
 
 
Tisíce návštěvníků se v pátek 24. června v podvečer sešly ve Strážnici, aby se opět po třech letech osobně zúčastnily již 77. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu a 40. ročníku festivalu Dětská Strážnice. Mezi nimi byli také příznivci folklóru z Moravských Knínic. Páteční večer strávili v amfiteátru Bludník, kde sledovali zahájení festivalu a pořad věnovaný Leoši Janáčkovi, jako sběrateli lidových písní a tanců „Po nezarostlém chodníčku“.  Poté se rozešli do celého areálu strážnického zámeckého parku, aby zhlédli některé z mnoha desítek vystoupení ať již v některém z amfiteátrů, pódií či na volném prostranství.
„Kyničáci“ se všichni opět sešli na sobotním nejnavštěvovanějším dopoledním programu festivalu – soutěži O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku v amfiteátru Zahrada. Letos naši obec reprezentovali verbíři Jan Lidmila a Jaromír Večeřa.  Přestože oba podali pěkný výkon, do finále je porota nevybrala. 
Při odpoledním finále soutěže verbířů amfiteátr Zámek tradičně „praskal ve švech“. Více než 5 tisíc diváků odměňovalo každého verbíře za jeho výkon potleskem i jásotem. Bouřlivé ovace sklidil také moderátor pořadu Laďa Šimeček. Knínický fanklub tentokrát podporoval osm tanečníků z řad Kyničanu, kteří v přestávce soutěže předvedli knínický kroj a zatančili brněnské tance.  V sobotu v amfiteátru Bludník vystoupila také cimbálová muzika Kyničan v pořadu „Cestami lidového tance“. Pořad byl věnovaný osobnosti etnochoreoložky Zdenky Jelínkové.
Na letošním festivalu účinkovalo: 3.445 osob z ČR, z toho: 135 souborů a skupin, 44 soutěžících ve verbuňku, 18 lidových řemeslníků, 13 cimbálových a 5 dechových hudeb v zábavních střediscích v parku. 
Účinkující ze zahraničí: 387 osob, z toho: 5 velkých zahraničních souborů ze Slovenska, Srbska, Rumunska, Gruzie a Ukrajiny. 17 dalších souborů, skupin a sólistů ze Slovenska a Německa. 
Festival letos navštívilo přes 30 tisíc milovníků folkloru a mezi nimi přes 30 z Moravských Knínic. 
 
 
 
Verbíři v Knínicích
Regionální kolo Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Brněnsku spojeného s již tradičním koštem pálenek se uskutečnilo po roční pauze opět v únoru v plné parádě! Dalo se čekat, že sál bude praskat ve švech místními i kamarády a známými z nedalekého okolí. 
Bylo veselo. Na place se střídaly dvě cimbálové muziky, tančilo se, zpívalo.
Tato událost byla okořeněna křestem CD místní Cimbálové muziky Kyničan a spoluprací s mezinárodní humanitární organizací ADRA.
Díky ní jsme mohli věnovat část výdělku na jižní Moravu, do míst postižených tornádem, protože právě verbuňk a folklor je to, co nás s touto oblastí spojuje nejvíce.
Velký dík patří také Obci Moravské Knínice, která slíbila, že částku zdvojnásobí, a tak jsme na jih poslali krásných 20.000 Kč.
Peníze, které se vybraly, budou použity na psychoterapeutické intervence a terapie pro ty, kteří se potýkají s posttraumatickým syndromem po tornádu.
 
 
 
 
 

Rok 2021

 

V červnovém termínu 2021 se festival konal opět iFolklorně – vysílání na internetu. Pouze soutěž verbířů se uskutečnila v zámeckém parku. Ovšem musím připomenout, že knínická chasa se programu neúčastnila, protože odjela pomáhat do obcí zasažených tornádem.

 

 

 

 

 

Rok 2020

 

Verbíři ve Strážnici

 

Soutěž O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku se konala v náhradním termínu 5. září. Knínická chasa se samozřejmě zúčastnila a podpořila výkon knínických chlapců, verbířů – Jiřího Přikryla a Tomáše Houbala.

 

Strážnice 2020

 

Strážnice 2020 Strážnice 2020 Strážnice 2020

 

 

 

iFolklorní Strážnice

 

Ta ta tá tá ta ta ta tááááá...
 
Všemi oblíbený Mezinárodní folklorní festival se letos neuskuteční. Známou strážnickou znělku sice neuslyšíme v zámeckém parku několikrát za víkend, ale dát si dobré víno s přáteli, zazpívat si a zatancovat můžeme i tak.
 
Národní ústav lidové kultury ve Strážnici a spolek IFolklor.cz pro nás letos nachystali iFolklorní Strážnici. Je nám velkým potěšením, že nám bylo nabídnuto prezentovat se na tak velkolepé akci.
 
V neděli 7. června probíhalo v sokolovně natáčení, kterého se zúčastnili zástupci chasy Kyničanu, mužáci a vdané ženy. Vše doprovázela Cimbálová muzika Kyničan s primášem Martinem Kšicou. Nepodcenili jsme kvalitu zpracování a na samotnou produkci jsme si pozvali profíky z NOX media a TTsound.
 
V pětadvacetiminutovém videu uvidíte prezentaci brněnských písní a tanců.
 
Naše vystoupení bude vysíláno v neděli 28. června 2020 a troufáme si tvrdit, že to bude stát za to!
 
natáčení iFolklórní Strážnice v sokolovně natáčení iFolklórní Strážnice v sokolovně natáčení iFolklórní Strážnice v sokolovně natáčení iFolklórní Strážnice v sokolovně
 
 

 

Verbíři v Knínicích

Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Brněnsku se jsme stihli ještě před karanténou
O týden později, v sobotu 29. února se v sokolovně uskutečnilo již po osmé Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Brněnsku, košt pálenek a vepřové hody. O postup do předkola na MFF ve Strážnici usilovalo celkem 14 soutěžících z Moravských Knínic, Jinačovic, Chudčic, Vranovic, Žatčan, Těšan, Dolních Dunajovic a ze Slavkova. Odborná porota vybrala dva verbíře – Tomáše Houbala z Dolních Dunajovic, Jiřího Přikryla z Kuřimi (oba tančí v souboru Kyničan) a náhradníka Daniela Fialu ze Žatčan. Mezi jednotlivými bloky verbířských vystoupení se představili členové souboru Kyničan s tanečním pásmem z Brněnska nebo mužský pěvecký sbor z Moravských Knínic. V nesoutěžní přehlídce se představilo 8 verbířů z tradičních oblastí, například Cheney Quinn za Uhersko-Brodsko, Marek Salay z Charvátské Nové Vsi, který se stal stárkem Podluží 2019 nebo vítěz Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku ve Strážnici 2019 Martin Vašulka z Kyjova.
Večer pokračoval koštem pálenek a besedou u cimbálu, ve které hrály místní cimbálová muzika Kyničan a CM Šmytec z Brna. V letošním koštu se sešlo celkem 35 pálenek z Knínic i širokého okolí. Šampiónem výstavy se stala švestka Tomáše Bravence z Moravských Knínic. Tímto děkujeme všem, co přispěli pálenkou do soutěže, i přes to, že se v loňském roce ovoce příliš neurodilo.
Děkujeme všem návštěvníkům, NÚLK ze Strážnice a porotcům verbířské soutěže s předsedou Miroslavem Vymazalem a také porotě, která hodnotila pálenky, v čele s Tomášem Bravencem. Akce by nemohla vzniknout bez podpory Obce Moravské Knínice a TJ Sokol Moravské Knínice i finanční či hmotné podpory všech sponzorů: Bronislav Kurka - stavební práce, Auto Skoupý s.r.o., KAMPOS, s.r.o., Můj obchod - Jiří Helán, DOLP stavební společnost - Vít Liškutín, GE servis s.r.o. - Michal Havlík, Knínický hostinec – Resekovi s.r.o., Pavel Všianský - výrobce cimbálů, Jan Uher – prodej a servis Stihl, Květiny Terre verte – Gabriela Motyčková a Michal Pěgřím – včelař. Děkujeme všem, co se podíleli na organizaci této jedinečné akce. Těší nás velká účast milovníků folklóru z Moravských Knínic i celého Brněnska, příjemná atmosféra, dobrá zábava i stále se zlepšující úroveň mladých verbířů. 
 
verbíři 2020 verbíři 2020 verbíři 2020
 
 
 
 

Rok 2019

V sobotu 23. února proběhla v knínické sokolovně dnes již tradiční akce - Regionální kolo Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Brněnsku. Před diváky zcela zaplněným sálem se představilo v rámci soutěže celkem 13 verbířů z Moravských Knínic, Chudčic, Jinačovic, Kuřimi, Slavkova u Brna a Žatčan. Odborná porota ocenila nejvíce verbuňk Martina Kšici a Jiřího Přikryla, kteří postupují do předkola na MFF ve Strážnici.  V rámci nesoutěžní přehlídky pak vystoupilo hned několik verbířských kapacit z tradičních regionů - loňský vítěz soutěže ve Strážnici Antonín Žmola, druhý Milan Pokorák nebo předloňský vítěz Martin Vaculík. Program skvěle oživilo taneční pásmo souboru Kyničan a pěvecké číslo mužského sboru z Moravských Knínic.

Verbíři 2019 IMG_2734.jpgi 2019 Verbíři 2019 Verbíři 2019

 

 

Rok 2018 

Verbíři v Knínicích

V sobotu 24. února se již posedmé za sebou uskutečnila v místní sokolovně akce "Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku 2018".

 

Celá akce měla dvě části. Kromě již zmiňované soutěže tanečníků slováckého verbuňku z Brněnska také přehlídku verbířů z celé jižní Moravy.

Kulturní odpoledne a podvečer byl započat v 17:00 prvním folklorním pásmem, které bylo ve jménu verbuňku. Představilo se v něm šest soutěžních verbířů z Brněnska – v rámci I. části regionálního kola Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku pro region Hanácké Slovácko. Za soubor Kyničan nastoupilo všech šest verbířů. Právě ti soutěžili o možnost postoupit do předkola na Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, kde soutěž na konci června vrcholí. Vše dopadlo dobře pro domácí fanoušky, protože odborná porota dál poslala Tomáše Houbala a Martina Kšicu, jako náhradníka Davida Buchtu. Následovala přehlídka přespolních verbířů z různých částí jižní Moravy. Na 250 přítomných mělo již tradičně možnost hlasovat pro svého oblíbence v divácké anketě. Diváky nejvíce okouzlil tentokrát přespolní verbíř Antonín Žmola z Kněžpole, druhé místo patřilo domácímu Martinu Kšicovi a to třetí Jaromíru Večeřovi. Celý program a i pozdější besedu doplnily cimbálové muziky Šmytec z Brna a domácí CM Kyničan. Program krásně doplnila taneční složka souboru Kyničan s tanečním představením Šotyšky a Líšeňského čardáše, dále pak účinkoval mužský sboru a Cimbálová muzika Kyničan.

 

Verbíři 2018 Verbíři 2018 Verbíři 2018

 

 

 

Knínice ve Strážnici

Tisíce návštěvníků se v pátek 22. června v podvečer sešly ve Strážnici, aby se zúčastnily již 73. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu. Mezi nimi byli také příznivci folklóru z Moravských Knínic. Páteční večer strávili v amfiteátru Bludník, kde sledovali hlavní páteční program „Tá brněnská mája tenká“. V pořadu brněnského regionu účinkovala cimbálová muzika Kyničan, jako hlavní hudební doprovod. Pořad sklidil bouřlivý aplaus diváků. Víme, že za tímto vystoupením stojí několik měsíců náročných zkoušek.  Kyničane, děkujeme za skvělou reprezentaci naší obce!
„Kyničáci“ se všichni opět sešli na sobotním nejnavštěvovanějším dopoledním programu festivalu – soutěži O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku v amfiteátru Zahrada. Letos, poprvé po deseti letech účasti v této soutěži, se dostal knínický verbíř Martin Kšica do finále. A to díky tomu, že vyhrál soutěž diváků. Při odpoledním finále soutěže verbířů amfiteátr Zámek „praskal ve švech“. Více než 5 tisíc diváků bouřlivě odměňovalo každého verbíře za jeho výkon. I když knínickému verbíři vítězství v soutěži letos opět uniklo (myslím si) pouze „o fous“, můžeme být pyšní na nejlepší fanklub, kterému se nikdo za celou existenci této soutěže nevyrovná.
 
Strážnice 2018 fanclub 2018.jpg Strážnice 2018 Strážnice 2018

 

 

 

 

Rok 2017

V sobotu 18. února se již pošesté uskutečnila v místní sokolovně soutěž tanečníků slováckého verbuňku z Brněnska, přehlídka verbířů z jižní Moravy.

Akce odstartovala v 17:00 folklorním pásmem, kterému dominoval verbuňk. Kromě přehlídky zkušených a oceňovaných verbířů z tradičních oblastí, kde se verbuňk tančí, se víc jak dvěma stovkám diváků představili i místní tanečníci z Brněnska – v rámci I.části regionálního kola soutěže O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku pro region Hanácké Slovácko. Za Moravské Knínice nastoupilo celkem šest verbířů. Právě ti soutěžili o možnost postoupit do předkola na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici, kde soutěž vrcholí. Zadařilo se! Odborná porota dál poslala Jana Lidmilu a Martina Kšicu! Diváci pak v rámci tradiční ankety nejlépe ohodnotili výkon Jana Lidmily, za ním pak Jaromíra Večeřu a Martina Kšicu. Všechny tance doprovodila cimbálová muzika Šmytec. Program doplnila vystoupení loni vzniklého místního folklorního kroužku Sotůrek, mužského sboru a cimbálové muziky Kyničan.

Záznam z akce i tentokrát pořídil štáb z Národního ústavu lidové kultury, reportáž pak v pondělí vyšla v Brněnském Deníku. Na záběry z akce se můžete těšit i na TV Kotva. Rostoucí význam a věhlas akce v širokém okolí potvrzuje hojná návštěvnost akce, stejně tak hodnocení akce.

 

Verbíři 2017

 

 

 

Rok 2016

V sobotu 20. února se uskutečnila již popáté soutěž tanečníků slováckého verbuňku z Brněnska, přehlídka verbířů z jižní Moravy.

V první části programu se představili verbíři z různých koutů jižní Moravy, ale především z Moravských Knínic v rámci I. části regionálního kola soutěže O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku dle stylu Hanáckého Slovácka. Účastníci bojovali o postup do semifinále, které se každoročně koná v červnu na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici. Odborná porota vybrala do semifinále Tomáše Houbala, Jana Lidmilu a jako náhradníka Martina Kšicu z Moravských Knínic. Diváckou anketu vyhrál Jaromír Večeřa, taktéž z Moravských Knínic. Návštěvníci zhlédli také verbuňk opravdových kapacit. Představil se například trojnásobný vítěz na MFF Strážnice Stanislav Popela z Perné nebo dvojnásobný Stárek Podluží Martin Vaculík z Dolních Bojanovic. Vítaným oživením se stalo vystoupení nadaných dětských verbířů z Hanáckého Slovácka. Ani tentokrát nechyběla vystoupení souboru Kyničan, mužáků a děvčat z Moravských Knínic, která doprovázela Cimbálová muzika Kyničan. Verbířům ke zpěvu a tanci hrála Cimbálová muzika Vonica z Krumvíře.

Akce se těšila z pozornosti médií, natáčel zde štáb z Národního ústavu lidové kultury, zajímal se o ni Český rozhlas nebo deník Rovnost. Organizátory mile překvapila hojná účast místních a přespolních návštěvníků, dorazily téměř tři stovky příznivců folkloru.

 

 

 

Rok 2015

Dne 21.2. se uskutečnila soutěž tanečníků slováckého verbuňku z Brněnska a přehlídka verbířů z Jižní Moravy. Výkony všech zúčastněných tanečníků byly vynikající, avšak jen dva z nich okouzlili porotu natolik, že je poslala do semifinále, které se každoročně koná poslední víkend v červnu na MFF ve Strážnici.

Těmito šťastlivci se stali Dominik Fiala ze Žatčan a Martin Kšica z Moravských Knínic. Diváckou anketu stejně, jako v loňském roce vyhrál Jiří Přikryl z Kuřimi.

Třešničkou celého folklórního odpoledne se stala vystoupení těch nejlepších v oboru, tedy několikanásobných vítězů MFF Strážnice z minulých let. Jako první předvedl svůj um Stanislav Popela z Perné, následoval Jakub Tomala z Uherského Hradiště a nakonec na podiu stanul Martin Jelínek z Kyjova. Úžas diváků se neztratil ani ve chvíli, kdy se na prknech knínického jeviště předvedl vítěz nejmladší kategorie Dětského verbíře Tadeáš Tomšej z Moravského Žižkova a následně jako poslední zaverboval Vít Vymazal z Rakvic.

 

 

 

 

Rok 2014

15.2.2014 se konal druhý ročník předkola soutěže O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku pro oblast Brněnska. V první části programu se přibližně dvěma stovkám diváků představili verbíři ze všech koutů jižní Moravy ale především z Moravských Knínic. Účastníci bojovali o přímý postup do semifinále této soutěže, která každoročně vrcholí v závěru června na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici. O postupujících rozhodovala odborná porota, která nakonec vybrala Tomáše Houbala a Martina Kšicu z Moravských Knínic. Vítězem divácké ankety byl vyhlášen mladý talentovaný Jiří Přikryl, který také obdržel Zvláštní cenu poroty za mimořádný výkon.

 

 

 

 

 

Rok 2013

Dne 2.2.2013 uspořádalo občanské sdružení Kyničan předkolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Brněnsku Letos poprvé byli hodnoceni Brněnští verbíři v rámci samostatného kola za účasti oficiální poroty nominované z Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici. V rámci programu vystoupili také vynikající verbíři ze všech tradičních oblastí. Za všechny jmenujme dvojnásobného vítěze soutěže ve Strážnici Jakuba Tomalu z Popovic, Štěpána Melichara z Velkých Pavlovic (2. místo ve Strážnici), Františka Juráše z Podivína (3. místo ve Strážnici), Bořivoje Smaženku z Lipova a Davida Šinderbala z Velehradu (účastníci finále). Svou účastí tito verbíři významně pozdvihli úroveň setkání. Za Brněnsko se do předkola na MFF ve Strážnici probojovali opět Tomáš Houbal a Martin Kšica z Moravských Knínic.

Nesmíme opomenout ani účast televizního štábu z Národního ústavu lidové kultury v čele s paní Jarmilou Teturovou, která celou akci dokumentovala. Akci navštívili lidé z širokého ale i dalekého okolí. Vyšla o nás i fotoreportáž na webu www.velkaepocha.sk

Šlo tak o významnou reprezentaci obce navenek. Patří se poděkovat také všem, kteří realizaci této akce podpořili a bez nichž by tato akce vůbec nemohla proběhnout. Jsou to: obec Moravské Knínice, TJ Sokol Moravské Knínice, sponzoři: Knínický Hostinec, Auto Skoupý, Smíšené zboží – Olga Helánová, Palírna za dědinou, vinotéka Růžový sen a vinotéka Perkmistr z Kuřimi.

 

 

 

 

Rok 2012

Široká veřejnost, milovníci folkloru, se sešli v sobotu 4. února v knínické sokolovně, aby se zúčastnili  přehlídky tanečníků slováckého verbuňku z regionu Brněnska i hostů z jiných regionů Moravského Slovácka. V nabitém programu vystoupili mimo domácích také verbíři z Hanáckého Slovácka, Kyjovska, Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Strážnicka, Podluží a Horňácka. V divácké anketě o nejlepšího  verbíře zvítězil domácí Martin Kšica. S ukázkou tanců z Brněnska vystoupili tanečníci souboru Kyničan. Folklórní soubor Hruška z Újezdu u Brna předvedl čardáše z Kopanic, mužský sbor Kyničanu zazpíval knínické písně z roku 1914. Všechny doprovázela střídavě cimbálová muzika Šmytec z Brna a CM Kyničan.

Martin Kšica a Tomáš Houbal opět vystoupili v sobotu 23.6.2012 na soutěži verbířů ve Strážnici. 

 

 

 

Rok 2011

V sobotu 11.6.2011 byly Moravské Knínice zastoupeny na festivalu Kraj beze stínu v Krumvíři třemi tanečníky v soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Jan Lidmila vystupoval jako první v celé soutěži, dále vystupovali Tomáš Houbal a Martin Kšica. Ten postoupil jako náhradník do soutěže ve Strážnici. Mezinárodní folklórní festival Strážnice 2011 se konal ve dnech 23. - 26.6.2011.

 

Kraj beze stínu 2011 Kraj beze stínu 2011

 

 

 

 

 

Rok 2010

V sobotu 12.6.2010 měly opět Knínice zastoupení na festivalu Kraj beze stínu v Krumvíři , kde se konalo předkolo Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku . Tanečník Martin Kšica se umístil na 5. místě a postoupil do soutěže, která je součástí Mezinárodního folklórního festivalu Strážnice 2010. Další tanečník Tomáš Houbal se umístil v Krumvíři na 7. místě a postoupil do Strážnice také.   Festival ve Strážnici proběhhl ve dnech 24. - 27.6.2010. Vlastní soutěž verbířů byla v sobotu od 9:00 hodin, finále pak od 14:30 hodin v amfiteátru Zahrada.

Záznam vystoupení Martin Kšica

Záznam vystoupení Tomáš Houbal

 

  

 

 

veřbíři Strážnice 2010 verbíři Strážnice 2010  

 

 

 

 

Rok 2009

V sobotu 13.6.2009 se uskutečnil v Krumvíři festival Kraj beze stínu, kde se uskutečnilo i předkolo Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku . Tanečník Martin Kšica se umístil na 5. místě a postoupil do soutěže, která byla součástí Mezinárodního folklórního festivalu Strážnice 2009. Festival proběhl ve dnech 25. - 28.6.2009. Vlastní soutěž verbířů byla v sobotu od 9:00 hodin, finále pak od 14:30 hodin. Martina přijelo podpořit kolem dvaceti příznivců folkloru z Moravských Knínic.

Záznam z Krumvíře

 

Martin v KrumvířiHoši v Krumvíři 201112.6.2010 Kraj beze stínu - soutěž verbířů v Krumvíři (Martin Kšica + Tomáš Houbal)

 

 

 

Rok 2008

 

28.6.2008 se zástupce knínické chasy Martin Kšica zúčastnil soutěže o nejlepšího verbíře Slovácka na národopisném festivalu ve Strážnici.  

 

 

 

Cena poroty seniorů Strážnice 2008

 

 

 

 

verbíři Strážnice 2008