Drobečková navigace

Úvodní stránka > Do stovky v novém - plánovaná rekonstrukce

Do stovky v novém - plánovaná rekonstrukce

 

Tělocvičná jednota zahájila v roce 2015 nutnou generální rekonstrukci budovy.  První etapy jsou rozplánovány na roky 2015-18 a mohly započít jen díky dotaci, přislíbené z obecního rozpočtu. Další etapy pokračují i v letech 2016 - 2022.

V roce 2015 byla vyměněna okna ve velkém i malém sále, byl zateplen strop bývalé kotelny a brigádnicky byly opraveny zvětralé omítky u šaten.

V roce 2016 byla největší rekonstrukční akcí oprava střechy nad celou budovou.

Na rok 2017 byla naplánována výměna zbytku oken a venkovních dveří.

V dalších letech byl opraven výčep, přísálí, všechny omítky v budově, bylo vyměněno osvětlení ve velkém i v malém sále, byl zateplen sklep, opravena dlažba i omítky ve sklepě. Ve všech místnostech je nová výmalba ve velkém sále nové dřevěné obložení stěn. Byla provedena rekonstrukce galerie. Opraveno je WC ženy v přísálí sokolovny. Všechny dveře v budově byly vyměněny za nové nebo repasovány. Budova je zateplena ze severní, západní a jižní strany. Z těchto tří stran byla na budově natažena nová omítka. 

V roce 2021 došlo na opravu fasády z východní strany budovy.

A také v roce 2021 proběhla úprava ústředního vytápění v 2. patře budovy. Nainstaloval se nový plynový kotel pouze pro vytápění patra a nový ohřívač vody pro první patro.

Na rok 2022 plánujeme výměnu plynových kotlů, které mají svoje odslouženo. Jsou v budově již 20 let.

Máme přislíbenu dotaci z obecního rozpočtu. Ta ovšem nepokryje náklady na rekonstrukci kompletně. Část budeme financovat ze sbírkového účtu. 

Čas plyne jako voda a my letos v říjnu plánujeme oslavy 100 let budovy sokolovny. Dočkali jsme se. Sokolovna bude oslavovat v novém kabátě.

Je plně funkčním, ale i důstojným a reprezentativním místem a odpovídá požadavkům 21. století.

opravme sokolovnusokovovna 1912

Prohlédněte si fotky z Muzikálů v naší fotogalerii!