Drobečková navigace

Úvodní stránka > Do stovky v novém - plánovaná rekonstrukce

Do stovky v novém - plánovaná rekonstrukce

 

Tělocvičná jednota zahájila v roce 2015 nutnou generální rekonstrukci budovy.  První etapy jsou rozplánovány na roky 2015-18 a mohly započít jen díky dotaci, přislíbené z obecního rozpočtu. Další etapy pokračují i v letech 2016 - 2022.

V roce 2015 byla vyměněna okna ve velkém i malém sále, byl zateplen strop bývalé kotelny a brigádnicky byly opraveny zvětralé omítky u šaten.

V roce 2016 byla největší rekonstrukční akcí oprava střechy nad celou budovou.

Na rok 2017 byla naplánována výměna zbytku oken a venkovních dveří.

V dalších letech byl opraven výčep, přísálí, všechny omítky v budově, bylo vyměněno osvětlení ve velkém i v malém sále, byl zateplen sklep, opravena dlažba i omítky ve sklepě. Ve všech místnostech je nová výmalba ve velkém sále nové dřevěné obložení stěn. Byla provedena rekonstrukce galerie. Opraveno je WC ženy v přísálí sokolovny. Všechny dveře v budově byly vyměněny za nové nebo repasovány. Budova je zateplena ze severní, západní a jižní strany. Z těchto tří stran byla na budově natažena nová omítka. 

Zbývá dokončit opravu fasády z východní strany budovy.

V roce 2021 plánujeme úpravu ústředního vytápění v 2. patře budovy a výměnu plynových kotlů, které mají svoje odslouženo. Jsou v budově již 20 let.

Máme přislíbenu dotaci z obecního rozpočtu. Ta ovšem nepokryje náklady na rekonstrukci kompletně.  Proto jsme tímto oslovujeme občany Moravských Knínic i širokou veřejnost. 

Rádi bychom, aby sokolovna oslavila v příštím roce 100 let v novém kabátě. Aby byla nejen plně funkčním, ale i důstojným a reprezentativním místem a odpovídala požadavkům 21. století.

opravme sokolovnusokovovna 1912

Prohlédněte si fotky z Muzikálů v naší fotogalerii!