Drobečková navigace

Úvodní stránka > Události, akce

 

Události, akce

 28.10.2013 Státní svátek - DEN VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU

 

11.10.2013 Stavěli jsme školu v Africe 

V pátek 11.9. jsme pozvali do parku v Koutě všechny lidi dobré vůle. Sice nás počasí zahnalo do sálu školy, ale i tak jsme společně prožili vyjímečnou hodinku. Ti nejmenší z nás zazpívali a zatancovali pár písniček. Od hostující scholy a našich rádkyň zazněly pravé africké songy a byl předveden originální tanečekJ. Maminky přinesly výborné buchty a zlatým hřebem byl i příděl guláše pro každého.  Cílem setkání nebyla jen tato „kulturní vata“J Chtěli jsme vybrat co nejvíce peněz na podporu stavby školy v Etiopii. Každý, kdo přispěl do kasičky, mohl si odnést drobnost vyrobenou dětmi – vypalované kolíčky, podzimní a motýlí dekorace, náramky a přívěšky z vlny. A jak to dopadlo?  Užili jsme si, pochutnali a v kasičce napočítali 5.730,- Kč!!! Děkujeme všem

 

22.9.2013 Oddílová pouť na Vranov

Oddílová pouť na Vranov letos připadla na neděli 22.září. A zúčastnil se jí rekordní počet dětí i rádců. Uznání patří všem – nováčkům, kteří se k cestě odhodlali, duhovým světluškám, které vydolovaly zbytky sil po předchozím náročném dnu, i rádcům, kteří měli plné ruce práce.

 

21.9.2013 Duhy na Pálavě

V sobotu 21. září se naše Duhová šestka vydala pod znamením duhy zdolat pálavské kopce. Děvčata navštívila muzeum V Dolních Věstonicích, vyšplhala na Dívčí hrad. Vrátila se sice unavená, ale také bohatší o další společné dobrodružství.

 

Schůzky pro letošní školní rok

Kajky – pondělí 17:00 – 18:30 –Eliška a Terka

Duhy – pondělí 16:30 – 17:30 – Freya a Simča

Červení vlci– pátek 16:00 – 17:30 Delfín, Churchill a Háček

Černí vlci – pátek 16:00 – 17:30 – Karel, Jarek, Marek

Orli – pátek 17:30 – 19:30 – Kačer, Jany, Kojak

 

Letní tábor CHLÉBSKÉ 2013

Peršané padli, Řekové zvítězili! 

V jednom srpnovém týdnu jsme zažili prohry i vítězství, slzy i jásot, strach z neznámého i hrdost z překonaných zkoušek… 

Výroba mečů a štítů, vaření na ohni, výlety na nová místa, ranní rozcvičky i noční hlídky, řeckoperské zápolení ve dne i v noci, zpívání u ohňů i společné jídlo…. 

Tyto zážitky v nás ještě nadlouho zůstanou, neboť jsme všechno prožívali naplno a s nasazením. Děkujeme  všem, kdo jakkoliv pomohli s přípravou a realizací tohoto týdne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. 1. Doubravka

Zítra: Ilona

Návštěvnost stránek

012415