Drobečková navigace

Úvodní stránka > Divadelní soubor > Tři veteráni

Tři veteráni

 

Už víme, kde roste frňákovník!
 
Zjistili jsme to v sobotu 25. prosince v místní sokolovně na novém představení našich ochotníků Tři veteráni. V této divadelní hře na motivy pohádky Jana Wericha obdrží tři vysloužilí vojáci od skřítků kouzelné předměty, kterými se snaží zpříjemnit si život. Dostanou se až do královského paláce, kde je krásná, leč vychytralá princezna Bosana se svým královským otcem o vše oberou. Nicméně pomsta na sebe nenechá dlouho čekat: Bosaně naroste dlouhý nos. Vyléčit ji mohou jen tři mágové (rozuměj převlečení veteráni), ovšem až poté, co jim princezna s králem vydají ukradené předměty.
Tři veteráni mě potěšili z několika důvodů: na prvním místě skvělým obsazením hlavních rolí. Pankráce sehrál Ivoš Hledík, Bimbáce Michal Kadlec – oba dva poslední objevy ochotníků, oba dva výborní. Postava Serváce pak byla sázkou na jistotu – chopil se jí Ivo Císař. Že není malých rolí nás přesvědčili skřítci – suverénní Hana Bravencová, Vilma Krčmová a Jan Lidmila. Hlavu království Monte Alba představoval nestor ochotníků Jiří Hanák, který se také zasloužil o výrobu kulis. Jeho protřelou dceru Bosanu sehrála Lucie Juračková. Nemohu nezmínit geniálně zpracovaný trik, při kterém Bosaně naroste nos, táhnoucí se k království Monte Alba přes pivovar Předklášteří až k brněnské radnici. Trojroli celníka, hasiče a strážného vystřihl Michal Juračka. Velkou zásluhu na přípravě kostýmů měla Monika Pleskačová, která se divákům představila také coby hoteliér Sup a krčmář. Zvukové efekty a hudební doprovod měl na starost Karel Dvořák, o osvětlení se postaral zkušený Martin Koláček. Režisérsky se hry tentokrát ujali Monika Pleskačová, Hana Bravencová, Jiří Hanák a Lucie Juračková, která převedla filmovou pohádku do podoby divadelního scénáře.
Druhá věc, kterou bych ráda vyzvedla, bylo zapojení publika do děje. Děti na lavičkách sbíraly sedlákem rozsévané Bonpari a zlaté penízky z měšce, publikum mávátky vítalo - a poté hrozilo -  třem movitým cizincům, a diváci ve třetí, páté a deváté řadě se na chvíli proměnili v pluk generála Bimbáce.
Přestože museli veteráni kouzelné dary nakonec vrátit skřítkům zpět, odnesli si díky nim cenné ponaučení do života, a sice že nemít prachy – nevadí, zato nemít srdce – jó, to vadí. A my v publiku jsme si odnesli úsměv na tváři a krásný zimní zážitek. Děkujeme!
 
Marie Dvořáková
 
 
 

 

plakát listopad 2023.jpg

 

Osoby a obsazení 2023.jpg

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 

 

Návštěvnost stránek

036731