Drobečková navigace

Úvodní stránka > Divadelní soubor > Dívčí válka

 

Dívčí válka

ZÁZNAM PŘEDSTAVENÍ 

Dívčí válka všichni

Po pohádce, muzikálu ze studentského prostředí a parodii na westerny připravil ochotnický divadelní soubor při TJ Sokol Moravské Knínice pro tuto sezónu adaptaci komedie Františka Ringo Čecha Dívčí válka. V příběhu o věčném boji ženského a mužského živlu odehrávajícím se v bájných dobách na úsvitu našich národních dějin čekaly na diváky bezmála dvě hodiny plné slovního i situačního humoru. A protože v máji to ani jinak nejde, láska ve všech jejích podobách nakonec zvítězí.
Tři představení v knínické sokolovně - premiéru v soboru 15. května a dvě nedělní reprízy - zhlédlo na šest stovek diváků. Podle jejich nadšených reakcí (včetně potlesku na otevřené scéně) měla hra veliký úspěch a naplnila očekávání, která soubor svými předchozími kusy u publika vzbuzoval.
Hlavní role představovali čerstvě ovdovělý český kníže Přemysl v podání Jiřího Hanáka, kterému nadbíhá bojovná a dosud neprovdaná Vlasta Pavlíny Borkové. Pro náruživého a poživačného Přemysla je skon jeho ženy Libuše spíše úlevou, osvobozen z manželského jha běží vstříc novým milostným dobrodružstvím. Jeho první obětí se má stát sličná a vyzývavá Kazi v podání Zuzany Králíkové. Její muž, chrabrý a mužný Bivoj Marka Cibulky, dokáže sice holýma rukama přemoci kance, doma je však poslušným a ušlápnutým slouhou. Jejich protipólem je čistá a prvním hříchem dosud neposkvrněná dvojice, kterou tvoří krásná a nedočkavá panna Šárka Hany Kšicové a naivní zamilovaný panic Ctirad Jiřího Helána. Vlasta je myšlenkou stát se Přemyslovou manželkou natolik posedlá, že po oráčově odmítnutí neváhá se svojí dívčí družinou (Jitka Hledíková, Kateřina Šojatová a Zuzana Pleskačová) rozpoutat válku mezi ženami a muži. Posly špatných zpráv o vyhlášení války se stanou pologramotná Častava Veroniky Večeřové a poněkud handicapovaný Vojen Ondřeje Lidmily. Božský pěvec Lumír Martina Kšici, stojící se svojí sexuální orientací mezi oběma znesvářenými tábory, je nakonec obětován pro nastolení míru a končí v náručí spokojené Vlasty. Dívčí válka v Moravských Knínicích, navzdory historickým pramenům, skončila velmi rychle a téměř bezbolestně, takže ani nový objev hluchoněmého vynálezce Okova Rakve (Ivo Císař) nemusel být použit.
Režie představení se ujala Alena Vlčková za asistence Jany Halouzkové, technicky představení zajišťovaly Martina Slámová a Lenka Špačková.
Vděčné publikum ocenilo herecké výkony i nasazení všech účinkujících, mimo jiné i proto, že ztvárněné postavy byly často v přímém protikladu k jejich osobnostním typům v reálném životě. Někteří nadšení diváci dokonce navštívili všechna tři představení. Několikaměsíční úsilí knínických ochotníků se tak o třetím květnovém víkendu ideálně setkalo se vstřícným publikem, takže všichni zúčastnění prožili malý divadelní svátek.                           - LŠp-

                        Plakát 

 

Osoby a obsazení

Přemysl - kníže české země Jiří Hanák
Panna Vlasta Pavlína Borková
Kazi - Libušina sestra Zuzana Králíková
Panna Šárka Hana Kšicová
Bivoj - Kazin manžel Marek Cibulka
Lumír - božský pěvec Martin Kšica
Vladyka Ctirad - panic Jiří Helán
Okov Rakev - vynálezce Ivo Císař
Vladyka Vojen Ondřej Lidmila
Častava Veronika Večeřová
Dívčí družina

Jitka Hledíková, Zuzana Pleskačová,         Kateřina Šojatová

Režie Alena Vlčková, Jana Halouzková
Nápověda a zvuk Lenka Špačková, Martina Slámová
Plakát napsal a namaloval Oldřich Svída

Děkujeme sponzorům!

 

Stolařství Jiří Hanák

Obec Moravské Knínice

 

DÍVČÍ VÁLKA na výletě 

Kníničtí ochotníci se vydali s představením komedie od Františka Ringo Čecha za hranice katastru obce. V sobotu 20. listopadu sehráli toto divadelní představení v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku.  Výprava to byla trošku dobrodružná. Knínické divadelníky totiž čekalo pro většinu dosud neznámé jeviště i sál nevídaných rozměrů. Díky dobré propagaci se sál brzy zaplnil asi 150 diváky. Herci si mohli prověřit svoje řemeslo, odolnost i hlasové možnosti. Jak už to u našich ochotníků bývá, představení oživili dalšími nápady a improvizacemi. Publikum, zpočátku poněkud chladné, se jim podařilo brzy jaksepatří rozehřát, takže odezvy v podobě smíchu a potlesku brzy prolomily ledy a odnesly zbytky nervozity. V Dolních Bojanovicích tak mohli strávit příjemný sobotní večer plný situačního a slovního humoru. Zdá se navíc,  že herecké výkony s přibývajícími reprízami vyzrávají jako víno na tamních vinicích.

K domovu všichni odjížděli plni nových divadelnických zkušeností a se vzpomínkou na příjemný družební večer s milými a pohostinnými přáteli z jihu Moravy.

 

Vlasta věští

Božský pěvec Lumír

 

zpět

 

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 

 

Návštěvnost stránek

036731