Nejmladší ochotníci divadelního souboru Sokola Moravské Knínice nacvičili a sehráli divadelní hru s názvem „ŠÍLENĚ PROLHANÁ PRINCEZNA“. Premiéra pohádky byla součástí celostátní akce SOKOLENÍ 2010, které se v Moravských Knínicích konalo 18.9.2010. Bezmála 80 diváků zhlédlo rozkošný příběh o nafoukané princezně, která byla za svou prolhanost řádně potrestána.
Ve hře, kde, jak už to v pohádkách bývá, bylo nahrazeno zlo dobrem, vystoupilo 6 děvčat. Hlavní roli princezny ( která je „šíleně prolhaná“) hrála Kristýna Staroštíková, dvorní dámu Kamila Řehořová, chytrou služebnou Janu – Jana Hladíková, vílu Tereza Hanáková a děvčata z vesnice – strašidla Jana Helanová a Anna Kosíková.
Celou hru režírovala Jana Halouzková. Scénu zajistila Alena Vlčková. Kostýmy byly vlastní výroby, nápovědu zajistily Jitka Hledíková a Kateřina Šojatová.
Již nyní se těšíme na další krásnou pohádku v nastudování dětí z divadelního kroužku! -jk-
Osoby a obsazení
| Princezna |
Kristýna Staroštíková |
| Dvorní dáma | Kamila Řehořová |
| Služebná - cizí princezna | Jana Hledíková |
| Víla | Tereza Hanáková |
| Děvčata z vesnice - strašidla | Jana Helanová |
| Anna Kosíková | |
| Režie | Jana Halouzková |
| Scéna | Alena Vlčková |
| Nápověda | Jitka Hledíková |
| Kateřina Šojatová |