Drobečková navigace

Úvodní stránka > Divadelní soubor > Taneční vystoupení

 

Taneční vystoupení

 

Kníničtí ochotníci zpívající, tancující

 Ve dnech 14. a 15. května 2011 patřila sokolovna v Moravských Knínicích opět divadelnímu umění. Režisérka vystoupení Jana Halouzková tentokrát využila pěveckých a interpretačních dovedností knínických divadelníků a nechala v jejich podání zaznít melodie slavné švédské hudební skupiny ABBA.

Plakát

Křehká Vilma Trtílková na úvod zazpívala o svém snu za kytarového doprovodu Karla Dvořáka. Při následující veselé písničce Honey, Honey se roztančilo dívčí trio tvořené Vilmou, Monikou Pleskačovou a Jitkou Hledíkovou.

Při scénickém ztvárnění písně Money, Money se na scéně představila většina souboru – protagonistky Pavlína Borková, Marie Dvořáková a Hana Bravencová, sbor tvořený děvčaty, které již vyrostly z dětských představení (Tereza Hanáková, Jana Helanová, Anna Kosíková a Kristina Staroštíková), ale i minulými divadelními kusy prověřené divadelnice (Zuzana Králiková, Zuzana Pleskačová, Kateřina Šojatová).

 

Dojímavou a zároveň nápaditou jevištní interpretací byla píseň Chiquitita, při níž Maruška a Hanka daly vyznít své pěvecké jistotě a osobitému temperamentu a komediálnímu talentu. Při písni Dancing Queen se opět roztančilo celé jeviště, které díky choreografii Lucie Kokotkové Buryanové skutečně evokovalo zvonovou kulturu 70. let.

 

 

Skutečných překvapením bylo pro diváky provedení písně Super Trouper, když se na jevišti objevily pestrobarevné fosforeskující bytosti v retro oblečcích. K umocnění celého dojmu pak přispěly mužské vokály znějící z nejrůznějších částí scény, o které se zasloužila pánská část souboru – Jiří Hanák, Ondřej Lidmila, Marek Cibulka, Martin Kšica a Ivo Císař. Sólově zazněla ještě např. píseň Gimmie, Gimmie (Ondřej Lidmila) a S. O. S. (Jiří Hanák a Pavlína Borková).

Vystoupení knínických ochotníků s písněmi skupiny ABBA rozhodně nebylo (i přes závěrečnou píseň) žádné Waterloo. Výraznou měrou k tomu přispěla doprovodná kapela ve složení Karel Dvořák – klavír, Tomáš Borek – baskytara, Jiří Rašovský – bicí a Petra Hřibová – elektrická kytara a také mistr zvuku Tomáš Bravenec.

A co diváci? Ti byli jako tradičně vynikající a jejich počet trhal rekordy. Již tolik nepřekvapilo, že rodinní příslušníci účinkujících navštěvují všechna představení; tentokrát opakovaně přišli i spolupracovníci a kamarádi herců (jedna nejmenovaná rodina pro ně skoupila 70 místenek), lidé z okolních obcí a měst, kam se donesly zvěsti o knínických divadelnících. O místa, zvláště v 1. řadách, se doslova sváděly boje, bylo nutné přidávat lavičky, příznačně švédské bedny, otevřít místa na galerii a v loutkovém sálu.

Vystoupením se zúročilo několikaměsíční úsilí ochotníků i dalších členů souboru. Scénu opět nápaditě vytvořila Alena Vlčková za vydatné pomoci Jiřího Hanáka, nové divadelní osvětlení prověřil Bohumil Kšica, titulky písní promítal Luděk Císař a ze zákulisí nemusely napovídat Martina Slámová a Lenka Špačková.

Kníničtí divadelníci byli skvělí a dočkali se zasloužených bouřlivých ovací. Hráli, tančili a zpívali s velkým nasazením a bylo to veselé, humorné a laskavé. A to i v neděli večer, kdy většina souboru statečně bojovala se střevní virózou. Že jste to taky nepoznali …

 

Obsazení: Pavlína Borková, Hana Bravencová, Marie Dvořáková, Vilma Trtílková, Jitka Hledíková, Monika Pleskačová, Zuzana Králíková, Zuzana Pleskačová, Jana Helanová, Tereza Hanáková, Anna Kosíková, Kristýna Staroštíková, Kateřina Šojatová, Jiří Hanák, Martin Kšica, Marek Cibulka, Ondřej Lidmila, Ivo Císař

Hudební doprovod: Karel Dvořák – klavír, Tomáš Borek – baskytara, Jiří Rašovský – bicí, Petra Hřibová – elektrická kytara

 Technické zázemí: Jana Halouzková, Alena Vlčková, Jiří Hanák, Lucie Kokotková-Buryanová, Martina Slámová, Lenka Špačková, Bohumil Kšica, Oldřich Svída

Mistr zvuku: Tomáš Bravenec

 

zpět

 

 

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 

 

Návštěvnost stránek

036731