Drobečková navigace

Úvodní stránka > Divadelní soubor > Limonádový JOE aneb Koňská opera (2013)

 

Limonádový JOE aneb Koňská opera (2013)

 Plakát

Členové divadelního souboru TJ SOKOL Moravské Knínice připravili o víkendu 25. a 26. května 2013 obnovenou premiéru divadelní podoby slavné westernové filmové parodie Jiřího Brdečky „Limonádový Joe aneb Koňská opera“. Na knínických prknech se sladko-bolný příběh poprvé odehrál v roce 2009 a dalo se předpokládat, že kreativní ochotníci nevstoupí podruhé do úplně stejné řeky. To hlavní samozřejmě zůstalo – postavy v krásných kostýmech jako vystřižených ze  zažloutlých komiksů, bitky, vnadné barové tanečnice, protialkoholní osvěta, slovní hříčky. Pozorný divák však jistě zaznamenal drobné inovace a pozměněné dialogy. Limonádový Joe ale nepřestal být ani na okamžik neohroženým čítankově běloskvoucím hrdinou (dočasně vzorně ukázněný Martin Kšica), jehož citlivě doplňovala ctnostná a cílevědomá Winnifred Moniky Pleskačové. Vpravdě operetní dvojici tvořili pěvecky a výrazově přesná Hana Bravencová v roli Tornádo Lou a její ctitel Dag Badman (sošný Marek Cibulka). Ve vděčných rolích padouchů a zlosynů se představili jako vždy vynikající Jiří Hanák coby Horác Hogo Fogo, Ivo Císař, kterému role Grimpa padla jako ulitá, a v dvojici drsných Kidů Jiří Helan a nadějný elév divadelního sboru Stanislav Krčma. Dvojroli seniorů (Goodman a Kolalok) ztvárnil Luděk Císař, stoicky klidného barmana pak Jan Helán a elegantního šerifa Michal Juračka.

Svébytnou a nezastupitelnou složkou představení byl živý klavírní doprovod vynikajícího Karla Dvořáka. Zazněly všechny známé limonádnické hity, mezi obrazy hudební variace slavných rockových písní a jako novinka vícehlasý sborový „Čím je koltu dým“, který znovu prokázal pěvecké schopnosti knínických ochotníků. O světelnou atmosféru se staral Bohumil Kšica.

Poděkování patří rovněž sponzorům - Jiřímu Hanákovi, TJ Sokol Moravské Knínice, Karlu Maláskovi, Jiřímu Helanovi a Smíšenému zboží a firmě POEX a.s., která zajistila čokoládové mexické dolary do Kolaloka baru.

Vše bylo, jak má být v pravé limonádové story – zlo pronásledující dobro tentokrát nestačilo s dechem, vítězové a poražení si nakonec svorně podali ruce a všichni (na jevišti i v hledišti) si to jaksepatří užili.                                                                                                              -lenkašpačková-

 

25. a 26.5.2013 Limonádový JOE

 

Osoby a obsazení 

Joe

Martin Kšica

 

 

Horác - Hogo Fogo

Jiří Hanák

Goodman

Luděk Císař

Doug

Marek Cibulka

Barman

Jan Helán

Winnifred

Monika Pleskačová

Pianista

Karel Dvořák

Tornádo Lou

Hana Kšicová

Kolalok

Luděk Císař

Grimpo

Ivo Císař

Šerif

Michal Juračka

Kojot Kid

Jiří Helan

Chlapec

Viktorie Císařová

Pancho Kid

Stanislav Krčma

 

Zuzana Večeřová

 

Děvčata v baru

Jana Helanová, Eliška Špačková, Pavlína Borková, Vilma Krčmová, Hana Švábová, Marie Dvořáková, Zuzana Králíková, Kateřina Šojatová, Veronika Večeřová, Lucie Kšicová, Tereza Hanáková, Kristýna Staroštíková

 

Režie

Jana Halouzková

Scéna

Jiří Hanák

Hudba

Karel Dvořák

 

Alena Vlčková

Asistentka

Lenka Špačková

 Osvětlení

Bohumil Kšica 

 

Děkujeme všem sponzorům 

Stolařství Jiří Hanák

Obec Moravské Knínice

pan Karel Malásek

 

zpět

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 

 

Návštěvnost stránek

036732