Drobečková navigace

Úvodní stránka > Divadelní soubor > Vyměněná princezna

Vyměněná princezna

vyměněná princezna 

 

Už se čertů nebojíme…

V sobotu 23. dubna 2016 se před zcela naplněnou sokolovnou sehrála v Moravských Knínicích generacemi prověřená pohádka Vyměněná princezna. Hra byla na místních prknech uvedena historicky již počtvrté, což v úvodu připomněla nestorka knínického ochotnického divadla paní Jana Halouzková, která sama stála za zrodem dvou minulých nastudování. Tentokrát se režie ujala dvojice Zuzana Matyášová a Ivona Kahleová, které do názvu přidaly podtitul ..tentokrát tak trochu jinak,  čímž chtěly i pamětníky přilákat do hlediště a potvrdit přísloví o tom, že nelze vstoupit dvakrát do stejné řeky.

Na jevišti se střídalo patnáct mladých herců, většina z nich ve dvou i třech rolích. Do děje nás uvedla trojice drben v podání Jany Slámové, Viky Císařové a Petry Kalábové a jejich rozmluvu přerušila přesvědčivá slepice Kdákalka Štěpána Matyáše, jejíž kvokání následně propojilo všechna tři dějství. V titulních rolích zazářila hubatá Kačka (Irena Kahleová), která zachránila milou princeznu Milku (Viky Císařová) od únosu do pekla dobráckým čertem Bublou v podání Petra Kahleho. Pomáhali jí v tom sluha Kryšpín hraný všestranně šikovnou Zuzkou Večeřovou, princ Luboš (usměvavá Nela Havlíková) a král (nadaný Štěpán Matyáš).  Diváci nadšeně tleskali vystoupení břišních tanečnic z Muslémie (Zuzka Večeřová, Jana Slámová, Kačka Matyášová, Irena Kahleová), čerti a čertice (Lenoušek –  herecky přirozená Anička Císařová,  rozverní čertíci Babráček – Daniel Císař a Kaněčka – Karolína Jindřichová)  předvedli opravdovou pekelnou školu pod vedením přísné učitelky Rákosky Jany Slámové. V pekle se objevilo i roztomilé muzikantské trio Hlásek (Kačka Matyášová), Básek (Matěj Koláček) a Bubeník (Š. Matyáš).  Pekelnou bránu hlídal ubrblaný vrátný Hudra Tomáš Pelikán. Vedoucí čertovské kuchyně kuchařka Papulka Anežky Mauerové zase pečovala o zničeného Bublu po příchodu s Kačkou do pekla. Potlesk si vysloužil i tanec šťastných čertů, který předvedli před tím, než prostořeká Kačka obrátila peklo vzhůru nohama. Čertovský svět ovládal Lucifer Ťuťma ve ztvárnění Petry Kalábové.

Do děje se zapojili i malí diváci, kteří spontánně reagovali na dění na jevišti a mohli si posbírat i pár čertovských zlaťáků. Téměř dvě stovky diváků doprovodily hlavní hrdiny až ke šťastnému konci, jenž přinesl příslib hned tří svateb najednou.  Během dvou přestávek, které přerušily téměř dvouhodinovou podívanou, mnozí žízniví a hladoví diváci zamířili do čertovského baru, jenž nabízel vynikající koláčky Kačky z Kopanic, čertovské muffiny s obrázky čertíků i další dobroty pro děti i rodiče.

Velké poděkování patří všem maminkám a babičkám, které připravily dětem krásné kostýmy a zejména pak Radce Večeřové, Marcele Pelikánové, Martině Slámové, Lídě Císařové a Lucii Jindřichové, které se bezprostředně podílely na přípravě představení, kulis, kostýmů či občerstvení v čertovském baru. Pohádku výborně ozvučil a o světelné efekty se postaral Petr Hanák. Hladký průběh představení zaštítil a díky zaslouží i starosta Sokola Jiří Hanák.

 

zpět

 

 

 

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 

 

Návštěvnost stránek

036731