Drobečková navigace

Úvodní stránka > Divadelní soubor > Tajemství staré bambitky

Tajemství staré bambitky

 

Tajemství staré bambitky - pozvánka.jpg

 Bylo, nebylo jedno malé království. Lidé se v něm neměli zle, ale ani dobře. Král a královna totiž veškerý svůj čas věnovali dobrodružnému cestování po světě. Aby mohli cestovat, svěřili vládnutí královské radě, které předsedali vypočítaví rádcové Ferenc a Lorenc. Bylo to sice pokrokové, ale velmi nemoudré rozhodnutí ... Rádcové totiž místo královské pokladnice plní jen svoji truhlici. V království je už i daň na vzduch! Naštěstí je tady mladý princ Jakub, který by mohl do království opět přivést spravedlnost.

Mladí kníničtí ochotníci představili o třetím lednovém víkendu na divadelních prknech knínické sokolovny známou televizní pohádku Tajemství staré bambitky. Příběh o tom, co se stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík. Výpravná pohádka s písničkami o zamilovaném princi, který si lásku prosté dívky musí zasloužit a dokázat, že může vládnout království i bez chamtivých rádců se mladým opravdu povedla. V roli prince Jakuba se představil vynikající  Jan Lidmila, v roli statečné Aničky Zuzana Večeřová, jejího otce, bývalého loupežníka Karabu   si s chutí zahrál Petr Kahle, roli rádců Ference a Lorence si dokonale střihli Štěpán Matyáš a Tomáš Pelikán, krále Viléma a královnu Olivii si zahrály Petra Kalábová a Jolana Politzerová, kuchaře Frita a hospodyni Hedviku pak Viktorie Císařová a Jana Slámová, tetu Libuši Irena Kahleová. Další role pak skvěle zahráli Kateřina Matyášová, Karolína Jindřichová, Šimon Cibulka, Tomáš Bořil, Jakub Malý, Matěj Koláček, Anna Císařová, Anežka Mauerová, Daniela Hoření, Valerie Sedmíková a David Pelikán.

 

Velké poděkování patří technickému zázemí: Radce Večeřové (kostýmy), Marcele Pelikánové (kulisy), Karlu Dvořákovi (hudba), Martině Slámové (nápověda), Jiřímu Hanákovi (kulisy), Martinu Koláčkovi (světla), Martinu Polákovi (zvuk). Za režii pak Zuzaně Matyášové a Ivoně Kahleové.

Byli jste skvělí!

 

zpět

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 

 

Návštěvnost stránek

036731