Drobečková navigace

Úvodní stránka > Divadelní soubor > Švagřičky

Švagřičky

 

Na 6. října 2018 připravili Kníničtí ochotníci svému věrnému publiku překvapení v podobě nastudování moderní konverzační komedie francouzského dramatika Erica Assouse s názvem Švagřičky. A překvapení to bylo velmi příjemné!

Mladý pán domu (Petr Vašek/Marek Polák) s manželkou (Anna Kosíková) pozve na kolaudační párty své dva bratry s manželkami. Již z prvních pár dialogů je jasné, že tohle nemůže dopadnout dobře. Dryáčnická a vlastně se vším a všemi - kromě sebe - nespokojená Mathilda v podání Jitky Hledíkové roztáčí sérii výčitek vůči svému muži i jeho bratrům s manželkami. V nekritickém sebevědomí a pohrdavém pohledu na zbytek osazenstva jí zdárně sekunduje švagrová Christelle (Tereza Hanáková). Již tak napjatou atmosféru ještě více zčeří příchod vyzývavé sekretářky Natalie (Eliška Špačková). Náhlá nervozita všech tří mužů prozrazuje, že jejich vztah k Natalii rozhodně nebyl vždy jen pracovní, jak se snaží všichni tři více či méně věrohodně dokázat. Zprvu se sekretářka zdá být osobou bez skrupulí, chladnokrevnou rozvracečkou funkčních manželství. Postupně, jak vyplouvá na povrch její přirozenost, a jak odhaluje skutečný motiv svých bývalých vztahů, si však získává moje sympatie, na rozdíl od charakterů tří dříve zmíněných dam.

Roli advokáta ztvárnil Ondřej Lidmila. Hereckým objevem večera se stal do hlavní role poprvé obsazený a naprosto přirozeně hrající František Srnec. Režie nelehkého kusu se ujala Lenka Špačková. Jak prozradila, zkoušky byly opravdu velice náročné, nezřídka probíhaly do pozdních nočních hodin. O světla a kvalitní zvuk se starali Martin Koláček a Martin Polák. Věřím, že výbuchy smíchu a ovace ve stoje při nedělní repríze byly všem, kteří divadlo připravovali, tou nejlepší odměnou.

Na konci představení jsem si uvědomila, že to není poprvé, kdy je drama postavené na ženské přetvářce, hašteřivosti a řevnivosti. A že ti nebozí muži, byť všichni svým ženám v minulosti třeba stokrát nevěrní, byli vlastně oběťmi!

Milí manželé, máte to s námi fakt těžké!                                                                  Marie Dvořáková

 

plakát II.

 zpět

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

 

 

Návštěvnost stránek

036731