Drobečková navigace

Úvodní stránka > Z akcí v roce 2021

Z akcí v roce 2021

S prvním jarním sluníčkem sokolky uklízely kolem sokolovny a tenisových kurtů. Akce byla zařazena do projektu external2[1].gif Ukliďme Česko 

 

Pořadatelem letošní Čarodějné stezky se stala TJ Sokol Moravské Knínice. Z důvodu protipandemických opatření se letos nemohla uskutečnit tradiční dubnová čarodějná stezka pro děti. Jako náhrada byla uspořádána Čarodějná stezka do Amutorabory také pro děti, ale tentokrát i pro dospělé. Hana Bravencová a Romana Helanová ve svém volnu stezku vytyčily, za což jim patří velký dík. Všichni účastníci, kteří odevzdali soutěžní kartičky s vyluštěným zaklínadlem, byli odměněni dárkem a sladkostí.  

 

V neděli 9. května 2021 odpoledne uplynulo přesně 76 let ode dne, kdy byly osvobozeny Moravské Knínice. V pátek 7. května položil starosta obce a starostka TJ kytici k památníku padlých za II. světové války, na znamení úcty a vděčnosti obětem válečných hrůz. Z důvodu protipandemických opatření se nemohl uskutečnit pietní akt pro veřejnost. 
 
 
V neděli 9. května členky turistického oddílu TJ Sokol Moravské Knínice uctily památku rumunských vojínů padlých při osvobozovacích bojích v katastru naší obce.
 
 
 
XIX. ročník turnaje v pétanque „Knípek Cup 2021“ uspořádala TJ Sokol Moravské Knínice. Tradiční, oblíbené a léty prověřené sportovní akce se zúčastnilo 15 dvojic hry s koulemi. Pořadatelé Pavel Mareček a Mirek Pleskač zvolili pro organizaci turnaje shodně jako v uplynulých ročnících „Švýcarský systém“, kdy každý soutěžní pár odehrál 5 utkání, a jednotlivé hry byly ohraničeny časovým limitem 50 minut. 
O vyrovnanosti turnaje svědčí fakt, že žádná ze soutěžních dvojic neodcházela z hřiště bez výhry a pouze vítěz turnaje neokusil hořkost porážky. Všichni aktéři strávili na kurtech příjemnou sobotu a každý si odnesl věcnou cenu jako upomínku na tento turnaj. 
 
 
 
6.6.2021 se konal 26. ročník Atletického čtyřboje. Výsledková listina. Akce byla zařazena do projektu MOVE Week 2021, pořádaném v rámci celoevropské kampaně „NowWeMove“.  Úvod tohoto sportovního podniku obstarala „Evropská míle“. Jedná se o nový celoevropský projekt letošního roku pořádaný organizací ISCA, do kterého se naše jednota zapojila.
 
 
 
26. června se kníničtí sokolové zúčastnili tradičního turistického pochodu JDEME NA CHROUSTY external2[1].gif, který již po 33 pořádala Obec Moravské Knínice.
 
 
26. června hrála Country kapela BEZNOT na akci knínických rybářů Oslava letního slunovratu external2[1].gif
 
 
 
16. září se členky Sokola "Sletušky"  vypravily na výlet do Prahy. Zajímavý záznam zážitků z výletu si můžete přečíst external2[1].gif ZDE 
 
 
 
 
 
 
16. ročník cyklistického víceboje ŠPALCYKLOBOJ 2021 se konal opět v areálu bývalé vojenské střelnice. ZPŘÁVA - ŠPALCYKLOBOJ 2021 (.pdf 130 kB)
 
 
 
Na znamení úcty a vděčnosti obětem válečných hrůz položili představitelé obce, Sokola a Junáka v předvečer státního svátku ve středu 27. října k památníku padlých za I. světové války kytice a vzpomněli na tyto události při pietním aktu.   
 
 
 
6.11. uspořádali členky a někteří členové tenisového oddílu brigádu na zazimování tenisových kurtů.
 
 
39. ročník VÁNOČNÍHO TURNAJE VE STOLNÍM TENISE (pdf 173 kB) se konal v sobotu 18. prosince 2021. 
 
 
 

 

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

29. 3. Taťána

Zítra: Arnošt

 

 

Návštěvnost stránek

034023