Drobečková navigace

Úvodní stránka > Divadelní soubor > O čertech a napravené víle

O čertech a napravené víle

Dětští ochotníci roztleskali sokolovnu
 
Tradici divadelních představení v podání školou povinných dětí založila v 90. letech tehdejší ředitelka školy, paní Jana Halouzková; po ní se ujaly režijního vedení Ivona Kahleová a Zuzana Matyášová. Ty předaly pomyslné kormidlo Haně Bravencové s asistentkami Monikou Pleskačovou a Lucií Juračkovou. Jak se podařilo zhostit nesnadného úkolu jim jsme mohli posoudit druhou a čtvrtou dubnovou neděli v místní sokolovně.
Po covidové pauze secvičili malí ochotníci zbrusu nové představení nazvané O čertech a napravené víle. Trošku zlomyslná a sebevědomá víla Petúnie, věrně ztvárněná Danielou Hoření, je za své činy potrestána královnou víl. Ztratí krásu a musí na rok opustit svět víl a hledat příbytek jinde. Mezitím sledujeme osud čerta Metličky (vynikající Tomáš Jedlička), kterého v pekle za nekázeň potrestá luciferka (bezchybně zahraná Antonií Hermanovou). Metlička tak musí do pekla přivést ze světa hříšníka. Tímto hříšníkem není nikdo jiný než Petúnie. Ta se stává součástí čertovské party. Nad malými čertíky (roztomilá Klára Bravencová, Ela Ondrová a Magdaléna Bravencová) tu pevnou ruku drží čertice Chytrolína (pro roli skvěle vybraná Alice Bořilová). Zbytek pekelného osazenstva představovali věrně i vtipně podaní čertice Marbulka (Tereza Vlčková), čert Slídil (Jiří Helan) a čert Mrzoun (Václav Helan).
Publikum se nejednou i od srdce zasmálo – například po čertovském „To by v tom byl anděl, aby se to nepodařilo.“ Mě osobně nejvíce pobavil výrok luciferky: „Čerti, učte se! Možná se vám to bude někdy hodit...“
Autorem hudebního doprovodu k písním byl Karel Dvořák. Kostýmy pomohla ušít paní Martina Ondrová, světla ovládal Martin Koláček.
Kvalita se pozná na detailech, a i ty byly dotažené do konce Krásné byly režisérkou malované plakáty; v čertovském baru potěšil malé i velké diváky popcorn, káva a domácí zákusky za lidové ceny. Nemohu opomenout zmínit důležitou „maličkost“, a sice že herce bylo dobře slyšet i v zadních řadách sokolovny.
A kdo nakonec pomůže víle Petúnii zpátky na svět? Je to její sestra Violka v podání Pavlíny Stehnové, která nadchla diváky nádherně podanou sólovou písní.
Odcházeli jsme ze sokolovny ruku v ruce s rozesmátými, spokojenými dětmi. Pevně věřím, že stejně spokojené byly po dlouhém potlesku více než sto padesáti diváků i naše mladé herecké hvězdy.
 
Marie Dvořáková
 

plakát na divadlo 10.4.2022.jpg

 

Pohádkový příběh s písničkami vypráví o tom, jak je snadné se dostat do problémů a jak těžká je z nich někdy cesta ven.
Diváci se přesvědčí, jak důležité je kamarádství a nezištná pomoc druhým.
 
Osoby a obsazení
víla Petúnie   Daniela Hoření
čert Metlička  Tomáš Jedlička
víla Violka   Pavlína Stehnová
Luciferka a Hlas královny vil   Antonie Hermanová
čertice Marbulka   Tereza Vlčková
čert Mrzoun   Václav Helan
čertice Chytrolína   Alice Bořilová
čert Slídil   Jiří Helan
čertíci a víly   Magdaléna Bravencová
Klára Bravencová
Ela Ondrová
Realizační tým: Hana Bravencová, Lucie Juračková, Monika
Pleskačová, Karel Dvořák (hudba), Martin Koláček (osvětlení)

TJ SOKOL Moravské Knínice

U Sokolovny 161
PSČ 664 34

Bankovní spojení: Č.S, a.s.
Č.ú. 1343212309/0800
IČO 49461494

náš web
sokolmkninice@volny.cz

ŽÁDOST O PRONÁJEM

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o pronájem.docx

ŽÁDOST O VÝPŮJČKU

Žádost můžete odeslat poštou, e-mailem nebo osobně - viz. KONTAKTY

Žádost o výpůjčku.docx

Internetové stránky Obce Moravské Knínice

www.moravskekninice.cz

Internetové stránky regionální televize iKotva

www.tvkotva-kurim.cz

3. 3. Kamil

Zítra: Stela

 

 

Návštěvnost stránek

036139