Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Dobročinný koncert na podporu oprav kostela sv. Markéty a knínické farní odpoledne

Dobročinný koncert na podporu oprav kostela sv. Markéty a knínické farní odpoledneDatum konání:
28.4.2019

Kostel svaté Markéty je dominantou naší obce a jako nejstarší stavba v Moravských Knínicích si  zasluhuje péči. V poslední době bylo patrné, že kostel potřebuje zásadnější opravy. Na tento stav upozornil dobročinný koncert, na kterém vystoupil písničkář Pavel Helan, rodák z Knínic, společně s dětským pěveckým sborem Vrabčáci, knínickou scholou, Mužáky a CM Kyničan. Po úvodním seznámení přítomných s připravovanými opravami z úst Ivany Koláčkové si diváci vyslechli písně souboru Vrabčáci. Schola Moravské Knínice, ženský vokální soubor, dvanáctičlenný mužácký sbor a  CM Kyničan s hostujícím Josefem Varmužou potěšili přítomné směsí spirituálů,  velikonočních a folklórních písní. Následující vystoupení Pavla Helana v doprovodu violoncellisty Štěpána Švestky se neslo v duchu jeho „vlídného písničkáře“, jak bývá nazýván. Na závěr koncertu zazněla píseň Markéta, kterou Pavel složil právě pro tuto příležitost na památku patronky našeho kostela.

V doprovodném programu se návštěvníci mohli účastnit komentované prohlídky interiéru kostela i zvonice ve věži, pro děti byly připraveny hry v parku v Koutě. Podvečerní posezení ve stanu pod lípami zpříjemnily buchty, koláče a chlebíčky, které připravily místní farnice. Výtěžek celé akce činil 52.000 Kč. Úryvky z koncertu byly odvysílány 9. 6. 2019 v pořadu Cesty víry, který byl věnován Pavlu Helanovi. 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

29. 11. Zina

Zítra: Ondřej

Návštěvnost stránek

649641