Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > KNÍNIČTÍ VERBÍŘI ve Strážnici

KNÍNIČTÍ VERBÍŘI ve StrážniciDatum konání:
29.6.2019

Tisíce návštěvníků se v pátek 28. června v podvečer sešly ve Strážnici, aby se zúčastnily již 74. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu. Opět se letos příznivci folklóru z Moravských Knínic sešli v hojném počtu. Mnozí páteční večer strávili v amfiteátru Bludník, kde sledovali zahájení festivalu, po něm hlavní  program „Prostá krása“, který byl letos věnován folklóru Kyjovska a následující program „Z krajin za obzorem“ věnovaný zahraničním souborům, letos z Indie, Alžíru, Slovenska, Ukrajiny a Chorvatska.  

„Kyničáci“ se všichni sešli na sobotním nejnavštěvovanějším dopoledním programu festivalu – soutěži O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku v amfiteátru Zahrada. Letos drželi pěsti knínickému matadorovi Martinu Kšicovi a nováčkovi Jiřímu Přikrylovi. Divácká soutěž tohoto pořadu probíhala letos „po novu“. Hlasy pro jednotlivé soutěžící verbíře se posílaly SMS zprávou.

„A co myslíte? Kdo vyhrál onu soutěž diváků?“ Podruhé po jedenácti letech účasti v této soutěži, se dostal knínický verbíř Martin Kšica do finále. Při odpoledním finále soutěže verbířů amfiteátr Zámek „praskal ve švech“. Více než 5 tisíc diváků bouřlivě odměňovalo každého verbíře za jeho výkon. Salvy smíchu provázely průvodní slovo moderátora Ládi Šimečka. Před vystoupením Martina, byla hlavní kamera televize Noe nasměrována na „knínický kotel“, aby divákům u televizorů neunikl výbuch papírových petard a ovací, který nastal, když knínický verbíř dotančil. Opět jsme se letos přesvědčili, že takový fanklub žádný z verbířů na Slovácku nemá. Děkujeme Martinovi a Jirkovi za jejich reprezentaci a Kyničákům, kteří se festivalu zúčastnili (cca 50 osob), za skvělou propagaci obce.    


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

3. 2. Blažej

Zítra: Jarmila

Návštěvnost stránek

654560