Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Kolaudace mokřadu Kněží

Kolaudace mokřadu KněžíDatum konání:
29.4.2022
V pátek 29. dubna proběhla závěrečná kontrolní prohlídka akce Mokřad Kněží. 
Původním záměrem obce bylo vybudovat v tomto místě rybník, který se měl rozkládat částečně po levé straně cyklostezky a z větší části po pravé straně, s hrází za zatáčkou u třetí skály. Potok Kuřimka měl prakticky tímto rybníkem protékat. Vodní plocha měla dosahovat celkové rozlohy bezmála dvou hektarů. Od tohoto záměru bylo nakonec upuštěno kvůli špatné kvalitě vody v potoce a hrozilo riziko, kdy by se při nízkém stavu vody v rybníce množily sinice a při přívalových deštích byly vypláchnuty do Brněnské přehrady, což je pro Povodí Moravy nežádoucí.
Mokřad Kněží, který tedy nakonec vznikl v této lokalitě je myslím adekvátním řešením. Dle mého názoru se projektantům podařilo udělat velice pohledný a pro relaxaci příjemný prostor. Obecní zaměstnanci zde již instalovali lavičky a stůl pro posezení u vodní plochy a věřím, že v brzké době zde bude možno pozorovat i zabydlující se vodní živočichy. 
Jistě si kladete otázku ohledně nějaké výsadby zeleně u těchto tůní. U mokřadních tůní, dle povolení a podmínek dotace, není možné uměle vysazovat zeleň. Vše se nechává na přírodě.
 Již se nám na jednom břehu objevila výsadba – túje. Jistě to dotyčný sadař myslel dobře, ale z výše popsaných důvodů jsme ji museli odstranit a navíc, túje do volné krajiny nepatří.
Přeji nám všem, až se vše zazelená, aby se tento prostor pod Kněží Horkou stal příjemným prostředím k relaxaci a procházkám. 
 
Instalace laviček u mokřadu
Instalace laviček u mokřadu II


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

6. 10. Hanuš

Zítra: Justýna

Návštěvnost stránek

645378