Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > NEJLEPŠÍ KOTLÍKOVÝ GULÁŠ MORAVSKÝCH KNÍNIC

NEJLEPŠÍ KOTLÍKOVÝ GULÁŠ MORAVSKÝCH KNÍNICDatum konání:
15.6.2019

V sobotu 15. června se konal již 5. ročník místní soutěže o nejlepší kotlíkový guláš Moravských Knínic. Místo konání je již také tradiční, a sice na zahradě manželů Bořilových.

Letošní ročník byl poznamenán výrazným teplotním maximem (30o C ve stínu). Kotlíky se tak zahřívaly nejen zespodu od ohňů, ale i ze shora. Pohodovou, přátelskou, nicméně zdravě soutěživou náladu sedmi soutěžních týmů to však neovlivnilo. Stejně jako minulé ročníky přísná porota průběžně prověřovala a kontrolovala jak přístup soutěžících k samotnému vaření gulášů, tak i týmovost, pořádek kolem ohnišť apod. Dodržování pitného režimu bylo v tomto horkém dni povinností. Stejně tak bylo povinností soutěžících vzájemně své guláše přechutnat,  přidělit část bodů a pomoci tak porotě v jejich nelehkém úkolu.

Ve 20 hodin bylo dobojováno, porota zasedla ke slepé degustaci sedmi horkých a voňavých talířů. Konečné výsledky: 1. místo - Kuchařská četa (Tereza, Milan a Vilík Pekaříkovi), 2., dělené místo, tým Gulaši (Barbora, Petr a Tedík Řezníčkovi, Iveta a Karel Lidmilovi, Eva Koláčková) a tým Gulbulang (Magda a David Langerovi a kol.), 3. místo - Císařovi ptáci (František Císař, Jana a Jan Kosíkovi).


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

8. 12. Květoslava

Zítra: Vratislav

Návštěvnost stránek

650469