Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > O ČERTECH A NAPRAVENÉ VÍLE

O ČERTECH A NAPRAVENÉ VÍLEDatum konání:
10.4.2022
Dětští ochotníci roztleskali sokolovnu
Tradici divadelních představení v podání školou povinných dětí založila v 90. letech tehdejší ředitelka školy, paní Jana Halouzková; po ní se ujaly režijního vedení Ivona Kahleová a Zuzana Matyášová. Ty předaly pomyslné kormidlo Haně Bravencové s asistentkami Monikou Pleskačovou a Lucií Juračkovou. Jak se podařilo zhostit nesnadného úkolu jim jsme mohli posoudit druhou a čtvrtou dubnovou neděli v místní sokolovně.
Po covidové pauze secvičili malí ochotníci zbrusu nové představení nazvané O čertech a napravené víle. Trošku zlomyslná a sebevědomá víla Petúnie, věrně ztvárněná Danielou Hoření, je za své činy potrestána královnou víl. Ztratí krásu a musí na rok opustit svět víl a hledat příbytek jinde. Mezitím sledujeme osud čerta Metličky (vynikající Tomáš Jedlička), kterého v pekle za nekázeň potrestá luciferka (bezchybně zahraná Antonií Hermanovou). Metlička tak musí do pekla přivést ze světa hříšníka. Tímto hříšníkem není nikdo jiný než Petúnie. Ta se stává součástí čertovské party. Nad malými čertíky (roztomilá Klára Bravencová, Ela Ondrová a Magdaléna Bravencová) tu pevnou ruku drží čertice Chytrolína (pro roli skvěle vybraná Alice Bořilová). Zbytek pekelného osazenstva představovali věrně i vtipně podaní čertice Marbulka (Tereza Vlčková), čert Slídil (Jiří Helan) a čert Mrzoun (Václav Helan).
Publikum se nejednou i od srdce zasmálo – například po čertovském „To by v tom byl anděl, aby se to nepodařilo.“ Mě osobně nejvíce pobavil výrok luciferky: „Čerti, učte se! Možná se vám to bude někdy hodit...“
Autorem hudebního doprovodu k písním byl Karel Dvořák. Kostýmy pomohla ušít paní Martina Ondrová, světla ovládal Martin Koláček.
Kvalita se pozná na detailech, a i ty byly dotažené do konce Krásné byly režisérkou malované plakáty; v čertovském baru potěšil malé i velké diváky popcorn, káva a domácí zákusky za lidové ceny. Nemohu opomenout zmínit důležitou „maličkost“, a sice že herce bylo dobře slyšet i v zadních řadách sokolovny.
A kdo nakonec pomůže víle Petúnii zpátky na svět? Je to její sestra Violka v podání Pavlíny Stehnové, která nadchla diváky nádherně podanou sólovou písní.
Odcházeli jsme ze sokolovny ruku v ruce s rozesmátými, spokojenými dětmi. Pevně věřím, že stejně spokojené byly po dlouhém potlesku více než sto padesáti diváků i naše mladé herecké hvězdy.
 
Marie Dvořáková
 
Plakát divadlo O čertech a napravené víle


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

6. 10. Hanuš

Zítra: Justýna

Návštěvnost stránek

645383