Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Oprava misijního kříže

Oprava misijního křížeDatum konání:
25.5.2021
Před několika týdny bylo demontováno Kristovo tělo z misijního dřevěného kříže, který se nachází v polích v trati U střediska. Korpus si odvezl do své restaurátorské dílny autor původní malby na plechu MgA. Bohdan Jeřábek. 
Ve stejnou dobu byla zahájena oprava kříže. Bylo nutno dřevo kříže řádně obrousit a provést několikrát opakovaný nátěr kvalitní barvou. 
Tento misijní kříž byl obnoven po mnoha desetiletích v místech, kde již roku 1881 stával kříž původní. Nový kříž byl obnoven a žehnán právě před deseti lety duchovním správcem kuřimské farnosti P. Adamem Malczynskim. Žehnání byl tehdy přítomen i Mons. Jiří Krpálek. Rádi vzpomínáme na tuto slavnost.
Kříže v krajině nejsou jen významným krajinným bodem. Připomínají určitou událost nebo byly budovány jako projev díků za vyslyšení proseb. 
Misijní kříž byl v historii původně vztyčen u místního kostela sv. Markéty. Později byl přenesen na stávající místo v polích. V posledních létech, zde na křižovatce polních cest, vzniklo velmi pěkné odpočinkové místo, které bude součástí obecní naučné stezky.
Opravený kříž opět zazářil novotou v plné kráse. Oprava byla dokončena 25. května 2021 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

6. 10. Hanuš

Zítra: Justýna

Návštěvnost stránek

645377