Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Otevření workoutového hřiště

Otevření workoutového hřištěDatum konání:
1.4.2021
Jedním z bodů programu volebních seskupení pro volby 2018 bylo budování nových sportovišť. Proto v roce 2019 podala obec žádost o dotaci na workoutové hřiště. Bohužel v tomto roce dotace nebyla přidělena, ale hned v následujícím roce byla naše žádost úspěšná a dotace z Ministerstva pro místní rozvoj byla přidělena. Firma MONOTREND z Jamného u Tišnova byla vybrána ve výběrovém řízení 14. září 2020. Rozhodnutí o poskytnutí dotace na workoutové hřiště v Moravských Knínicích bylo oznámeno 15. října 2020.  
Workoutové hřiště, umístěné v Mezihoří před Výletištěm, je soustava hrazd, bradel, žebřin a dalších jednoduchých prvků, sloužící k cvičení zejména s vlastní vahou. Název je odvozen od anglického „workout“, což doslova znamená cvičení. Sport nejčastěji provozovaný na těchto konstrukcích se nazývá „street workout“. Vzešel z pouličních tréninků chudých afroamerických obyvatel, kteří využívali pro posilování dětská hřiště a venkovní hrazdy. Rozmach moderní doby a internetu poté zapříčinil rozšíření tohoto sportu po celém světě. 
Fakturovaná částka za workoutové hřiště je 336.271 Kč. Dotace z MMR činí 235.389 Kč. Obec z vlastních finančních prostředků zaplatí 100.882 Kč. 
Součástí hřiště jsou i lavičky a nádoby na tříděný odpad. Hřiště bude otevřeno pro veřejnost od 1. dubna 2021.
 
 
 
workoutové hřiště 2021


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

29. 11. Zina

Zítra: Ondřej

Návštěvnost stránek

649643