Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Otevření workoutového hřiště

Otevření workoutového hřištěDatum konání:
1.4.2021
Jedním z bodů programu volebních seskupení pro volby 2018 bylo budování nových sportovišť. Proto v roce 2019 podala obec žádost o dotaci na workoutové hřiště. Bohužel v tomto roce dotace nebyla přidělena, ale hned v následujícím roce byla naše žádost úspěšná a dotace z Ministerstva pro místní rozvoj byla přidělena. Firma MONOTREND z Jamného u Tišnova byla vybrána ve výběrovém řízení 14. září 2020. Rozhodnutí o poskytnutí dotace na workoutové hřiště v Moravských Knínicích bylo oznámeno 15. října 2020.  
Workoutové hřiště, umístěné v Mezihoří před Výletištěm, je soustava hrazd, bradel, žebřin a dalších jednoduchých prvků, sloužící k cvičení zejména s vlastní vahou. Název je odvozen od anglického „workout“, což doslova znamená cvičení. Sport nejčastěji provozovaný na těchto konstrukcích se nazývá „street workout“. Vzešel z pouličních tréninků chudých afroamerických obyvatel, kteří využívali pro posilování dětská hřiště a venkovní hrazdy. Rozmach moderní doby a internetu poté zapříčinil rozšíření tohoto sportu po celém světě. 
Fakturovaná částka za workoutové hřiště je 336.271 Kč. Dotace z MMR činí 235.389 Kč. Obec z vlastních finančních prostředků zaplatí 100.882 Kč. 
Součástí hřiště jsou i lavičky a nádoby na tříděný odpad. Hřiště bude otevřeno pro veřejnost od 1. dubna 2021.
 
 
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

20. 9. Oleg

Zítra: Matouš

Návštěvnost stránek

611795