Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Brněnsku

Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na BrněnskuDatum konání:
29.2.2020

O týden později, v sobotu 29. února se v sokolovně uskutečnilo již po osmé Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Brněnsku, košt pálenek a vepřové hody. O postup do předkola na MFF ve Strážnici usilovalo celkem 14 soutěžících z Moravských Knínic, Jinačovic, Chudčic, Vranovic, Žatčan, Těšan, Dolních Dunajovic a ze Slavkova. Odborná porota vybrala dva verbíře – Tomáše Houbala z Dolních Dunajovic, Jiřího Přikryla z Kuřimi (oba tančí v souboru Kyničan) a náhradníka Daniela Fialu ze Žatčan. Mezi jednotlivými bloky verbířských vystoupení se představili členové souboru Kyničan s tanečním pásmem z Brněnska nebo mužský pěvecký sbor z Moravských Knínic. V nesoutěžní přehlídce se představilo 8 verbířů z tradičních oblastí, například Cheney Quinn za Uhersko-Brodsko, Marek Salay z Charvátské Nové Vsi, který se stal stárkem Podluží 2019 nebo vítěz Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku ve Strážnici 2019 Martin Vašulka z Kyjova.

Večer pokračoval koštem pálenek a besedou u cimbálu, ve které hrály místní cimbálová muzika Kyničan a CM Šmytec z Brna. V letošním koštu se sešlo celkem 35 pálenek z Knínic i širokého okolí. Šampiónem výstavy se stala švestka Tomáše Bravence z Moravských Knínic. Tímto děkujeme všem, co přispěli pálenkou do soutěže, i přes to, že se v loňském roce ovoce příliš neurodilo.

Děkujeme všem návštěvníkům, NÚLK ze Strážnice a porotcům verbířské soutěže s předsedou Miroslavem Vymazalem a také porotě, která hodnotila pálenky, v čele s Tomášem Bravencem. Akce by nemohla vzniknout bez podpory Obce Moravské Knínice a TJ Sokol Moravské Knínice i finanční či hmotné podpory všech sponzorů: Bronislav Kurka - stavební práce, Auto Skoupý s.r.o., KAMPOS, s.r.o., Můj obchod - Jiří Helán, DOLP stavební společnost - Vít Liškutín, GE servis s.r.o. - Michal Havlík, Knínický hostinec – Resekovi s.r.o., Pavel Všianský - výrobce cimbálů, Jan Uher – prodej a servis Stihl, Květiny Terre verte – Gabriela Motyčková a Michal Pěgřím – včelař. Děkujeme všem, co se podíleli na organizaci této jedinečné akce. Těší nás velká účast milovníků folklóru z Moravských Knínic i celého Brněnska, příjemná atmosféra, dobrá zábava i stále se zlepšující úroveň mladých verbířů.                                      Kyničan z. s.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

8. 12. Květoslava

Zítra: Vratislav

Návštěvnost stránek

650469