Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > SÁZENÍ JARNÍCH CIBULOVIN

SÁZENÍ JARNÍCH CIBULOVINDatum konání:
5.10.2019

Při loňském "Jarmaření" se pořádající maminky domluvily, že část výtěžku věnují na výsadbu jarních cibulovin na veřejných prostranstvích obce. Proto se první říjnovou sobotu (5.10.2019) i přes nepřízeň počasí sešly, aby dostály slibu a zasázely cibulky narcisů a tulipánů společně s dětmi z místní ZŠ.

Sraz byl v 9 hodin ráno a s pomocí rýčů, motyk a hlavně malých dětských rukou se sázely cibule narcisů a tulipánů podél hlavní silnice u místního kostela, školy a v přilehlém okolí obecního úřadu.

Hlavními pracovníky byly děti, kterých se sešlo opravdu hodně. Všichni společně pak tuto činnost dokázaly proměnit ve velkou zábavu s pravým "anglickým" počasím. Společně šlo sázení, zahrnování cibulovin hlínou i štěpkou a konečné zašlapování všem skvěle od ruky a asi za hodinku bylo vše hotovo. Výhodou bylo, že vysázené cibulky se nemusely ani trochu zalévat, neboť v samotném závěru již "lilo jako z konve".

Už nyní se můžeme všichni těšit na jaro, které, doufejme, obyvatele naší obce přivítá rozkvetlými květy. Další skupinkou v sázení cibulovin jsou i děti z místní MŠ, které pod vedením paní učitelek sázely cibulky krokusů podél cesty ke školce.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

29. 11. Zina

Zítra: Ondřej

Návštěvnost stránek

649643