Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > SÁZENÍ JARNÍCH CIBULOVIN

SÁZENÍ JARNÍCH CIBULOVINDatum konání:
5.10.2019

Při loňském "Jarmaření" se pořádající maminky domluvily, že část výtěžku věnují na výsadbu jarních cibulovin na veřejných prostranstvích obce. Proto se první říjnovou sobotu (5.10.2019) i přes nepřízeň počasí sešly, aby dostály slibu a zasázely cibulky narcisů a tulipánů společně s dětmi z místní ZŠ.

Sraz byl v 9 hodin ráno a s pomocí rýčů, motyk a hlavně malých dětských rukou se sázely cibule narcisů a tulipánů podél hlavní silnice u místního kostela, školy a v přilehlém okolí obecního úřadu.

Hlavními pracovníky byly děti, kterých se sešlo opravdu hodně. Všichni společně pak tuto činnost dokázaly proměnit ve velkou zábavu s pravým "anglickým" počasím. Společně šlo sázení, zahrnování cibulovin hlínou i štěpkou a konečné zašlapování všem skvěle od ruky a asi za hodinku bylo vše hotovo. Výhodou bylo, že vysázené cibulky se nemusely ani trochu zalévat, neboť v samotném závěru již "lilo jako z konve".

Už nyní se můžeme všichni těšit na jaro, které, doufejme, obyvatele naší obce přivítá rozkvetlými květy. Další skupinkou v sázení cibulovin jsou i děti z místní MŠ, které pod vedením paní učitelek sázely cibulky krokusů podél cesty ke školce.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

1. 12. Iva

Zítra: Blanka

Návštěvnost stránek

617830