Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Špalcykloboj 2021

Špalcykloboj 2021Datum konání:
28.9.2021
Ve sportovním kalendáři regionu má 28. září rezervován cyklistický závod pro děti a mládež Špalcykloboj, který pod patronací Sokolské župy Pernštejnské každoročně pořádá TJ Sokol Moravské Knínice. 
 
Letos se na startovní čáru postavilo 25 cyklistických nadějí ve věku od 3 do 11 let.
Celý závod v sobě zahrnoval hned tři cyklistické disciplíny. První – dračí cesta, byla jízdou zručnosti, kdy v pohádkovém království musel jezdec (nikoliv na koni, ale na kole) srazit jednou rukou hlavu drakovi, přejet lávku, a nakonec co nejrychleji prokličkovat mezi kužely, aby mohl ustájit svého oře (kolo). Druhou byla jízda pomalosti a třetí byl klasický kros v terénu na čas.   
Všichni soutěžící obdrželi na konci závodu sladkou odměnu a jako upomínku na tuto akci malý dřevěný špalíček (proto název „Špalcykloboj“). Také v tomto roce závodníci navíc obdrželi ceny od České obce sokolské – akce byla zahrnuta do projektu SOKOL SPOLU V POHYBU https://sokol.eu/projekt/sokol-spolu-v-pohybu  – a také od Českého olympijského výboru, neboť náš závod byl zahrnut do projektu Evropský týden sportu 2021.
Poděkování za přípravu a zdárný průběh soutěže patří organizátorům, kteří dali vzniknout této tradiční a mezi dětmi oblíbené akci, která se letos konala již pošestnácté. V krásném téměř letním počasí se akce konala jako obvykle na bývalé vojenské střelnici za účasti několika desítek diváků.
špalcykloboj 2021
špalcykloboj 2021 II


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

6. 10. Hanuš

Zítra: Justýna

Návštěvnost stránek

645381