Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Špalcykoboj 2020

Špalcykoboj 2020Datum konání:
4.10.2020

Ve sportovním kalendáři regionu má 28. září rezervován cyklistický závod pro děti a mládež Špalcykloboj, který pod patronací Sokolské župy Pernštejnské každoročně pořádá TJ Sokol Moravské Knínice.

Letos se z důvodu deštivého počasí závod uskutečnil až v neděli 4. října. Na startovní čáru se postavilo 30 cyklistických nadějí ve věku od 3 do 15 let.

Celý závod v sobě zahrnoval hned tři cyklistické disciplíny. První – dračí cesta, byla jízdou zručnosti, kdy v pohádkovém království musel jezdec (nikoliv na koni, ale na kole) srazit jednou rukou hlavu drakovi, přejet lávku, a nakonec co nejrychleji prokličkovat mezi kužely, aby mohl ustájit svého oře (kolo). Druhou byla jízda pomalosti, a třetí byl klasický kros v terénu na čas.   

Všichni soutěžící obdrželi na konci závodu sladkou odměnu, a jako upomínku na tuto akci malý dřevěný špalíček (proto název „Špalcykloboj“). Letos závodníci navíc obdrželi ceny od České obce sokolské – akce byla zahrnuta do projektu SOKOL SPOLU V POHYBU. A také od Českého olympijského výboru, neboť náš závod byl zahrnut do projektu Evropský týden sportu 2020.

Poděkování za přípravu a zdárný průběh soutěže patří zejména dvojici organizátorů Jiřímu Hanákovi a Ivoši Hledíkovi, kteří dali vzniknout této tradiční a mezi dětmi oblíbené akci, která se letos konala již po patnácté.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

6. 10. Hanuš

Zítra: Justýna

Návštěvnost stránek

645378