Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Špalcykoboj 2020

Špalcykoboj 2020Datum konání:
4.10.2020

Ve sportovním kalendáři regionu má 28. září rezervován cyklistický závod pro děti a mládež Špalcykloboj, který pod patronací Sokolské župy Pernštejnské každoročně pořádá TJ Sokol Moravské Knínice.

Letos se z důvodu deštivého počasí závod uskutečnil až v neděli 4. října. Na startovní čáru se postavilo 30 cyklistických nadějí ve věku od 3 do 15 let.

Celý závod v sobě zahrnoval hned tři cyklistické disciplíny. První – dračí cesta, byla jízdou zručnosti, kdy v pohádkovém království musel jezdec (nikoliv na koni, ale na kole) srazit jednou rukou hlavu drakovi, přejet lávku, a nakonec co nejrychleji prokličkovat mezi kužely, aby mohl ustájit svého oře (kolo). Druhou byla jízda pomalosti, a třetí byl klasický kros v terénu na čas.   

Všichni soutěžící obdrželi na konci závodu sladkou odměnu, a jako upomínku na tuto akci malý dřevěný špalíček (proto název „Špalcykloboj“). Letos závodníci navíc obdrželi ceny od České obce sokolské – akce byla zahrnuta do projektu SOKOL SPOLU V POHYBU. A také od Českého olympijského výboru, neboť náš závod byl zahrnut do projektu Evropský týden sportu 2020.

Poděkování za přípravu a zdárný průběh soutěže patří zejména dvojici organizátorů Jiřímu Hanákovi a Ivoši Hledíkovi, kteří dali vzniknout této tradiční a mezi dětmi oblíbené akci, která se letos konala již po patnácté.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

26. 10. Erik

Zítra: Šarlota, Zoe

Návštěvnost stránek

614785