Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > Tajemství staré bambitky

Tajemství staré bambitkyDatum konání:
20.1.2018
Datum ukončení:
21.1.2018

Tajemství staré bambitkyBylo, nebylo jedno malé království. Lidé se v něm neměli zle, ale ani dobře. Král a královna totiž veškerý svůj čas věnovali dobrodružnému cestování po světě. Aby mohli cestovat, svěřili vládnutí královské radě, které předsedali vypočítaví rádcové Ferenc a Lorenc. Bylo to sice pokrokové, ale velmi nemoudré rozhodnutí ... Rádcové totiž místo královské pokladnice plní jen svoji truhlici. V království je už i daň na vzduch! Naštěstí je tady mladý princ Jakub, který by mohl do království opět přivést spravedlnost.

Mladí kníničtí ochotníci představili o třetím lednovém víkendu na divadelních prknech knínické sokolovny známou televizní pohádku Tajemství staré bambitky. Příběh o tom, co se stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík. Výpravná pohádka s písničkami o zamilovaném princi, který si lásku prosté dívky musí zasloužit a dokázat, že může vládnout království i bez chamtivých rádců se mladým opravdu povedla. V roli prince Jakuba se představil vynikající  Jan Lidmila, v roli statečné Aničky Zuzana Večeřová, jejího otce, bývalého loupežníka Karabu   si s chutí zahrál Petr Kahle, roli rádců Ference a Lorence si dokonale střihli Štěpán Matyáš a Tomáš Pelikán, krále Viléma a královnu Olivii si zahrály Petra Kalábová a Jolana Politzerová, kuchaře Frita a hospodyni Hedviku pak Viktorie Císařová a Jana Slámová, tetu Libuši Irena Kahleová. Další role pak skvěle zahráli Kateřina Matyášová, Karolína Jindřichová, Šimon Cibulka, Tomáš Bořil, Jakub Malý, Matěj Koláček, Anna Císařová, Anežka Mauerová, Daniela Hoření, Valerie Sedmíková a David Pelikán.

 

Velké poděkování patří technickému zázemí: Radce Večeřové (kostýmy), Marcele Pelikánové (kulisy), Karlu Dvořákovi (hudba), Martině Slámové (nápověda), Jiřímu Hanákovi (kulisy), Martinu Koláčkovi (světla), Martinu Polákovi (zvuk). Za režii pak Zuzaně Matyášové a Ivoně Kahleové.

Byli jste skvělí!


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

8. 12. Květoslava

Zítra: Vratislav

Návštěvnost stránek

650469