Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021Tříkrálová sbírka je vždy spjatá s obdobím Vánoc. Naplnění kouzelnou atmosférou obdarovávání jsme často naladění poslat svou radost dál, a to právě formou obdarování někoho druhého, někoho, kdo to jistě potřebuje mnohonásobně víc.
V naší obci si tato charitativní akce získala již svou tradici a myslím i věrohodnost. Věřím, že také díky tomu nezaznamenala propad ani v letošním roce, kdy se mnoho akcí odehrává naprosto odlišně, než jsme tomu zvyklí z předešlých let. Stejně tomu bylo i s Tříkrálovou sbírkou.
Klasické koledování tříkrálových skupin malých koledníků bylo nahrazeno rozmístěním pokladniček na „nejnavštěvovanější“ místa v obci, kde jste vy, naši spoluobčané, opravdu štědře přispívali a za to vám všem, našim dárcům, patří opravdu obrovský dík.
Poděkování samozřejmě putuje i na místa, kde se letos Tříkrálová sbírka realizovala, a to konkrétně na obecní úřad panu starostovi Jirkovi Hanákovi, do naší základní školy paní učitelce Hance Bravencové, a především do obchůdku U Helanů Jirkovi Helanovi a celému kolektivu, protože zde se vybrala opravu většina celkového výtěžku sbírky, který činil 36.947 Kč.
Velkou radost mám také z toho, že se nám s ostatními dobrovolníky podařilo označit mnohé vaše domovy na požádání posvěcenou křídou právě tradičním nápisem K+M+B+2021, což znamená „Kristus ať požehná tomuto příbytku po celý rok 2021.“
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

20. 9. Oleg

Zítra: Matouš

Návštěvnost stránek

611802