Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021Tříkrálová sbírka je vždy spjatá s obdobím Vánoc. Naplnění kouzelnou atmosférou obdarovávání jsme často naladění poslat svou radost dál, a to právě formou obdarování někoho druhého, někoho, kdo to jistě potřebuje mnohonásobně víc.
V naší obci si tato charitativní akce získala již svou tradici a myslím i věrohodnost. Věřím, že také díky tomu nezaznamenala propad ani v letošním roce, kdy se mnoho akcí odehrává naprosto odlišně, než jsme tomu zvyklí z předešlých let. Stejně tomu bylo i s Tříkrálovou sbírkou.
Klasické koledování tříkrálových skupin malých koledníků bylo nahrazeno rozmístěním pokladniček na „nejnavštěvovanější“ místa v obci, kde jste vy, naši spoluobčané, opravdu štědře přispívali a za to vám všem, našim dárcům, patří opravdu obrovský dík.
Poděkování samozřejmě putuje i na místa, kde se letos Tříkrálová sbírka realizovala, a to konkrétně na obecní úřad panu starostovi Jirkovi Hanákovi, do naší základní školy paní učitelce Hance Bravencové, a především do obchůdku U Helanů Jirkovi Helanovi a celému kolektivu, protože zde se vybrala opravu většina celkového výtěžku sbírky, který činil 36.947 Kč.
Velkou radost mám také z toho, že se nám s ostatními dobrovolníky podařilo označit mnohé vaše domovy na požádání posvěcenou křídou právě tradičním nápisem K+M+B+2021, což znamená „Kristus ať požehná tomuto příbytku po celý rok 2021.“
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

28. 11. René

Zítra: Zina

Návštěvnost stránek

649618