Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Z akcí > V Knínicích jsou sdílená kola

V Knínicích jsou sdílená kolaDatum konání:
20.4.2022
Město Kuřim 20. dubna navázalo spolupráci se společností Nextbike Czech Republic s.r.o.  Jedná se o sdílení nemotorových jízdních kol na území města s rozšířením do sousedních obcí Moravské Knínice a Lipůvka. 
Naše obec se zapojila do tohoto pilotního projektu, který je prozatím plánován na půl roku. Po této době bude půjčování kol vyhodnoceno a dle potřeb, které z toho vyplynou, bude počet kol v naší stanici upraven, popřípadě při větším zájmu se počet stanic a kol zvýší. Kolo je možné si zapůjčit zdarma na 15 min. až dvacetkrát za den, ale mezi každou výpůjčkou musí být časová přetržka min. 10 minut. Další možností je zaplatit paušální poplatek 165 Kč na měsíc a půjčovat si kolo půjčovat bezplatně.  
V současné době je stanice u obecního úřadu s počtem dvou kol. V případě, že se při využívání této služby z Kuřimi do Knínic navýší jejich počet v naší stanici a naopak, bude provozující firma jejich počty řešit převozem na stanice v dodávkovém voze.  
Věřím, že tato služba si najde své uživatele a pomůže ke zlepšení dopravní obslužnosti naší obce.
 
Sdílená kola


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

30. 11. Ondřej

Zítra: Iva

Návštěvnost stránek

649791