Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Novější 1 3

Projekt PŘÍSTAVBA MATEŘSKÉ ŠKOLY MORAVSKÉ KNÍNICE

Datum konání: 30. 6. 2018

propagace dotace MŠProjekt Přístavba MŠ Moravské KníniceKONTEJNERY NA ODPAD ZE ZAHRAD

Datum konání: 28. 2. 2018

Kontejnery na odpad ze zahrad byly na svých stanovištích k dispozici do konce měsíce listopadu. Poté byly uskladněny na zimním stanovišti. Jediný kontejner na odpad ze zahrad je občanům k dispozici na stanovišti u fotbalového hřiště v ulici U Sokolovny.PLATBA TKR v roce 2018

Datum konání: 1. 1. 2018

Od roku 2018 se bude poplatek za obecní televizní kabelový rozvod - "kabelovku" hradit převodem na účet nebo přes SIPO, či složenkou na poště.

Provozovatel je nucen k tomuto způsobu placení přistoupit z důvodu zavedení elektronické evidence tržeb (EET).

Výše poplatku zůstává stejná.

O způsobu placení budou poplatníci dále informováni.OPRAVUJEME SOKOLOVNU Z DOTACE JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Datum konání: 31. 12. 2017

Rada Jihomoravského kraje  vyhlásila pro rok 2017  dotační program v oblasti tělovýchovy a sportu  "Podpora sportu v Jihomoravském kraji v roce 2017".  Příjem žádostí byl do 14. 3. 2017. Výbor TJ SOKOL Moravské Knínice podal žádost o finanční podporu na projekt "Zateplení fasády a stropu - sokolovna Moravské Knínice".

Cílem projektu, na který byla požadována dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje, bylo zateplit fasádu v částečném rozsahu – malou tělocvičnu pro děti a zateplit strop nad touto malou tělocvičnou.
Na západní straně fasády bylo třeba dokončit povrchovou úpravu již zateplené části stěny, a to probarvenou omítkovinou na ploše 52 m2.

Kompletní zateplovací systém (fasádní polystyrén, stěrka s vyztužením armovací síťkou ze skleného vlákna (perlinkou) a probarvená omítka) o ploše 448 m2 se provedl na zbytku strany západní, dále na straně jižní, přiléhající k malé tělocvičně.

Nad malou tělocvičnou se provedlo zateplení stropu, neboť docházelo zde ke značným tepelným ztrátám. Na půdě na ploše 74 m2 se položily tvrzené izolační desky ORSIL tl. 80 mm, dřevěný rošt z hranolů s vloženou tepelnou izolací tl. 120 mm. Na dřevěný rošt se přišroubovaly desky OSB.

Celkové předpokládané výdaje projektu byly rozpočtovány na  254.817,-Kč.  11.9.2017 održela jednota na účet 150 tisíc Kč, což je 58,87% předpokládaného financování projektu. Celkové skutečné náklady na zateplení fasády a stropu činily  266.710,-Kč. Částku 79.307,-Kč Sokol doložil z dotace od Obce Moravské Knínice. Částku 37.403,Kč doložil Sokol z vlastních finančních prostředků.

Práce na zateplení fasády i zateplení stropu byly provedeny odbornými firmami. Ovšem přípravné práce a závěrečný úklid byly provedeny brigádně. O vyklizení půdního prostoru nad malou tělocvičnou se zasloužili především členové divadelního souboru Sokola, kteří zde odpracovali celkem 95 brigádnických hodin. O závěrečný úklid se potom podělili opět členové divadelního souboru, ženy a členové oddílu stolního tenisu.

Již samotnou výměnou oken a dveří v celé budově došlo k výrazné úspoře spotřeby plynu k vytápění v minulé topné sezóně. Uvidíme, jak se zateplení stropu malé tělocvičny a obvodového zdiva projeví na úspoře plynu v následujícím topném období. Obec Moravské Knínice poskytuje Sokolu dotaci na celoroční spotřebu plynu. Proto je celé zastupitelstvo obce nadšeno z poskytnutí dotace Jihomoravským krajem právě na zateplení budovy. Podpořilo dokončení zateplení obvodového zdiva také přidělením dotace z rozpočtu Obce Moravské Knínice.VÝMĚNA ŘIDIČSKÝCH PRŮKAZŮ v roce 2017

Datum konání: 31. 12. 2017

Zkontrolujte si platnost svého řidičského průkazu. Nebyl vydán v roce 2007? Nekončí Vám v roce 2017 jeho platnost?

Více informací na webu: www.kurim.cz external2[1].gifOPRAVME SOKOLOVNU - SRDCE KNÍNICKÉHO DĚNÍ

Datum konání: 31. 12. 2017

plakát opravme sokolovnu 2017SMS INFO

Datum konání: 31. 12. 2017

Obecní úřad pro Vás připravil novinku - zasílání informací formou SMS. Přihlásit se k odběru, pokud možno jeden člen rodiny, můžete vyplněním formuláře na webu obce a zaškrtnutím příslušné kategorie (štítku), kterou chcete odebírat. Zprávy obecního úřadu Vám následně budou chodit zdarma formou SMS na Váš mobilní telefon.

Příkladem je například informace z obce a okolí, kulturní, sportovní a společenské dění v obci i okolí, nabídky práce, reklama atd. Informaci, kterou obec rozešle, budete tak mít i pokud se nebudete nacházet momentálně v obci.

Do informačního systému SMS INFO se můžete přihlašovat ihned (horní lišta). Kdo z občanů nemá internet nebo se neumí do SMS  systému přihlásit, dostaví se na obecní úřad, kde bude přihlášen.

Zařazení příjemce do systému a náklady spojené se zasíláním SMS hradí v plném rozsahu obec Moravské Knínice.

 

Kategorie (štítky)

 

INFORMACE OBECNÍHO ÚŘADU – zasedání zastupitelstva obce, změna úředních hodin

KULTURA – kulturní akce v obci a okolí

SPORT – sportovní akce v obci a okolí

SLUŽBY – svoz odpadu, přerušení dodávky elektrické energie, vody, změny ordinačních hodin lékařů, krizové situace

NABÍDKA PRÁCEPozvánka na veřejné zasedání ZO

Datum konání: 20. 12. 2017

pozvánka zoPRODEJ VÁNOČNÍCH KAPRŮ

Datum konání: 20. 12. 2017 - 22. 12. 2017

Prodejna smíšeného zboží U HELANŮ oznamuje:

 

Vánoční kapry budeme prodávat 20., 21. a 22. prosince od 14:00 do 17:00

  • kapr I. cena 85,-Kč/kg
  • kapr výběr cena 95,-Kč/kg

Po dohodě rybu očistíme i naporcujeme.ADVENTNÍ VČELAŘSKÁ VÝSTAVA

Datum konání: 16. 12. 2017

adventní včelařská výstavaNovější 1 3

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

propagace MŠ

 

www.geosense.cz/geoportal/moravske-kninice/

 

13. 12. Lucie

Zítra: Lýdie

INFORMACE O KVALITĚ VODY

http://www.vodarenska.cz/divize-brno-venkov/kvalita-a-cena-vody?rt=1&vasp_found_id=3271&n=Moravsk%C3%A9+Kn%C3%ADnice

Zeptejte se zastupitelů

příspěvků: 60

Návštěvnost stránek

450351