Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


PRODEJ ZELENINY A OVOCE

Datum konání: 13. 8. 2019

Dnes v 9:00 bude u obecního úřadu prodávat soukromý prodejce:

  • meruňky  29 Kč/kg
  • broskve  29 Kč/kg
  • brambory  19 Kč/kg
  • cibuli  19 Kč/kg
  • český česnek  140 Kč/kg


KOSMETIKA-KADEŘNICTVÍ-MASÁŽE

Datum konání: 13. 8. 2019

Salón paní Přichystalové, Moravské Knínice, U Jánečka 176, je od 13.8. do 30.9.2019 z důvodu rekonstrukce uzavřen.!! Hlupák vhodil do kontejneru na bioodpad kameny !!

Datum konání: 30. 6. 2019

Dnes byl vyvážen biologický odpad do kompostárny v Blansku. Zde se bio odpad mele ve velké štěpkovačce a  následně probíhá kompostování.

Při přejímce bylo zjištěno, že v kontejneru jsou nasypány asi jedny kolečka okrasných kamínků - oblázků, které se používají v předzahrádkách a zahradách a nějaké velké kameny. Pracovník kompostárny odmítl dávku bioodpadu převzít, protože by došlo k poškození drtiče a dopravce s kontejnerem o obsahu 4 t se vrátil do obce.

 

Kdo z nezodpovědných občanů kameny do kontejneru vysypal, už nezjistíme. Fakturu ve výši 10 tisíc Kč za zbytečný odvoz a dovoz plného kontejneru obec uhradit MUSÍ. Pracovníci obce nyní také MUSÍ celý obsah kontejneru přebrat a vytřídit.

 

Proč onen nezodpovědný občan odložil kameny do kontejneru na BIOODPAD? Jak se říká: "To nám hlava nebere."

 

ŽÁDÁME VŠECHNY, KDO POTŘEBUJÍ ZLIKVIDOVAT ODPAD TYPU - KAMENY, OKRASNÉ OBLÁZKY apod. OBRAŤTE SE NA PRACOVNÍKY OBCE. KAMENY VÁM ODVEZOU A TY JISTĚ NAJDOU UPOTŘEBENÍ JINDE.

 

Rovněž upozorňujeme na PŘÍSNÝ ZÁKAZ ODKLÁDÁNÍ STAVEBNÍHO ODPADU - sutě do kontejnerů na bioodpad.

DO KONTEJNERŮ NA BIOODPAD PATŘÍ POUZE ROSTINNÝ MATERIÁL.

 MÍSTNÍ POPLATKY v roce 2019

Datum konání: 31. 3. 2019

Poplatek za svoz odpadů……………………..... 550,-Kč/osobu/rok

Platba bezhotovostním převodem na účet obce č.ú. 14322641/ kód banky 0100.

Variabilní symbol číslo popisné.

V platbě je nutné uvést zprávu pro příjemce – svoz odpadů + příjmení plátce + počet osob, za které je placeno.  Nebo platba v hotovosti na obecním úřadě. Poplatník obdrží po uhrazení celé platby nálepku na popelnici. Vydávají se na obecním úřadě.

 

Poplatek ze psa ……………………………….       60,-Kč/1 pes (senioři 30,-/1 pes)

Platba bezhotovostním převodem na účet obce č.ú. 14322641/ kód banky 0100.

Variabilní symbol číslo popisné.

V platbě je nutné uvést zprávu pro příjemce – poplatek ze psa + příjmení plátce + počet psů, za které je placeno. Lze zaplatit také v hotovosti na obecním úřadě.

 

Upozorňujeme, že poplatky musí být zaplaceny do 31. března 2019                     Lékařská služba první pomoci pro rok 2019

Datum konání: 1. 1. 2019

LSPP pro rok 2019 (.pdf 183 kB)SENIORSKÁ OBÁLKA

Datum konání: 31. 12. 2018

„Seniorská obálka“, která má usnadnit řešení v situaci tísně a ohrožení zdraví nebo života, byla koncem měsíce září distribuována do nemocnic, na výjezdová stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a je možné si ji stáhnout také na webových stránkách pod adresou - www.seniorskapolitikajmk.cz. Jde o kartu, na které senioři (i za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování) a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Údaje by měly být umístěny na viditelném místě v bytě nebo domě - na dveřích lednice nebo vnitřní straně vchodových dveří. Tyto údaje, které by měly být pravidelně aktualizovány, poslouží v případě zásahu záchranářů k rozhodnutí o tíži zdravotního stavu, optimální terapii na místě nebo nutnosti transportu do zdravotnického zařízení. Více o projektu na www.seniorskapolitikajmk.cz

 Projekt PŘÍSTAVBA MATEŘSKÉ ŠKOLY MORAVSKÉ KNÍNICE

Datum konání: 31. 8. 2018

propagace dotace MŠProjekt Přístavba MŠ Moravské KníniceKNIHA O OBCI - historie a současnost

Datum konání: 31. 12. 2017

V roce 2012 byla vydána publikace věnovaná historii i současnosti obci Moravské Knínice u příležitosti výročí 777 let od první písemné zmínky o obci a 100. výročí založení TJ SOKOL Moravské Knínice.

 

Knihu si můžete zakoupit na Obecním úřadě v Moravských Knínicích buď osobně nebo ji lze objednat telefonicky, e-mailem a bude vám zaslána poštou na dobírku.

 

Cena 330,-Kč. Její koupi doporučujeme jako vánoční dárek nebo nově přistěhovaným občanům, kteří se tak seznámí se svým novým bydlištěm.OPRAVME SOKOLOVNU - SRDCE KNÍNICKÉHO DĚNÍ

Datum konání: 31. 12. 2017

plakát opravme sokolovnu 2017NEVHAZUJTE VLHČENÉ UBROUSKY DO WC !!!

Datum konání: 31. 10. 2017

Důrazně upozorňujeme občany, především maminky malých dětí, že vlhčené ubrousky, které jsou v současné době hojně používány k hygieně dětí, nesmí být splachovány do WC!
Na některých výrobcích je toto uvedeno, na jiných se píše, že se mohou splachovat. Ale stále se jedná o tentýž bavlněný materiál, který se nerozmočí a totálně ucpe odpady v domě i kanalizaci a separátor.

Vlhčené ubrousky patří do popelnice!!!
Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

propagace MŠ

 

www.geosense.cz/geoportal/moravske-kninice/

 

18. 8. Helena

Zítra: Ludvík

INFORMACE O KVALITĚ VODY

http://www.vodarenska.cz/divize-brno-venkov/kvalita-a-cena-vody?rt=1&vasp_found_id=3271&n=Moravsk%C3%A9+Kn%C3%ADnice

Návštěvnost stránek

549460