Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


NALEZENÁ FENKA K ADOPCI

Datum konání: 31. 3. 2019

Nalezená fenka k adopciMÍSTNÍ POPLATKY v roce 2019

Datum konání: 31. 3. 2019

Poplatek za svoz odpadů……………………..... 550,-Kč/osobu/rok

Platba bezhotovostním převodem na účet obce č.ú. 14322641/ kód banky 0100.

Variabilní symbol číslo popisné.

V platbě je nutné uvést zprávu pro příjemce – svoz odpadů + příjmení plátce + počet osob, za které je placeno.  Nebo platba v hotovosti na obecním úřadě. Poplatník obdrží po uhrazení celé platby nálepku na popelnici. Vydávají se na obecním úřadě.

 

Poplatek ze psa ……………………………….       60,-Kč/1 pes (senioři 30,-/1 pes)

Platba bezhotovostním převodem na účet obce č.ú. 14322641/ kód banky 0100.

Variabilní symbol číslo popisné.

V platbě je nutné uvést zprávu pro příjemce – poplatek ze psa + příjmení plátce + počet psů, za které je placeno. Lze zaplatit také v hotovosti na obecním úřadě.

 

Upozorňujeme, že poplatky musí být zaplaceny do 31. března 2019                     Lékařská služba první pomoci pro rok 2019

Datum konání: 1. 1. 2019

LSPP pro rok 2019 (.pdf 183 kB)SENIORSKÁ OBÁLKA

Datum konání: 31. 12. 2018

„Seniorská obálka“, která má usnadnit řešení v situaci tísně a ohrožení zdraví nebo života, byla koncem měsíce září distribuována do nemocnic, na výjezdová stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a je možné si ji stáhnout také na webových stránkách pod adresou - www.seniorskapolitikajmk.cz. Jde o kartu, na které senioři (i za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování) a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Údaje by měly být umístěny na viditelném místě v bytě nebo domě - na dveřích lednice nebo vnitřní straně vchodových dveří. Tyto údaje, které by měly být pravidelně aktualizovány, poslouží v případě zásahu záchranářů k rozhodnutí o tíži zdravotního stavu, optimální terapii na místě nebo nutnosti transportu do zdravotnického zařízení. Více o projektu na www.seniorskapolitikajmk.cz

 Nové jízdní řády IDS JMK a omezení provozu na hlavním nádraží v Brně

Datum konání: 31. 12. 2018

Od 9.12.2018 budou v platnosti nové jízdní řády autobusové i vlakové dopravy IDS JMK. Budou zveřejněny na webových stránkách www.idsjmk.cz 

Největší změny v novém jízdním řádu budou způsobeny výlukou ve stanici Brno, hlavní nádraží. 1.12.2018 budou zahájeny hlavní práce v souvislosti s rekonstrukcí zabezpečovacího zařízení, které potrvá rok, tedy do prosince 2019. Stávající hlavní nádraží bude neprůjezdné. A kvůli kapacitě nádraží a tratí budou na něm začínat / končit jen některé vlaky.

Při odjezdu z Moravských Knínic autobusem v celou nebo v půl hodinu (nyní 0:28, 0:58) jede navazující vlak zcela standardně až po Brno-Židenice, odkud ale místo na hlavní zamíří na Brno dolní nádraží. Od autobusů, které jedou ve čtvrt a ve třičtvrtě dnes 0:13, 0:43) jede navazující vlak jen do Brna-Lesné.

Při cestě do centra Brna bude zřejmě nejvýhodnější vystoupit v Králově Poli a využit tramvaj linky P6, která pojede na hlavní nádraží nebo linku 6, která jezdí na Českou.

Pokud pojedete ke Zvonařce nebo třeba do Vaňkovky, bude lepší jet vlakem na dolní nádraží a ten kousek dojít. Mezi dolním a hlavním nádražím pojede autobus linky 61.

Při cestě do Prahy, mohou cestující nastupovat na všechny dálkové vlaky, ať už ČD nebo Regiojetu v Brně Židenicích.

Na závěr je vhodné dodat, že hlavni nádraží nebude po dobu výluky uzavřeno,  omezeni se týká jen některých trati. Případný železniční nadšenec tak může na hlavní nádraží jezdit i nadále vlakem, ovšem s cca 10min přestupem v Židenicích. Pokud se tedy do navazujícího vlaku od Blanska vejde...Projekt PŘÍSTAVBA MATEŘSKÉ ŠKOLY MORAVSKÉ KNÍNICE

Datum konání: 31. 8. 2018

propagace dotace MŠProjekt Přístavba MŠ Moravské KníniceKNIHA O OBCI - historie a současnost

Datum konání: 31. 12. 2017

V roce 2012 byla vydána publikace věnovaná historii i současnosti obci Moravské Knínice u příležitosti výročí 777 let od první písemné zmínky o obci a 100. výročí založení TJ SOKOL Moravské Knínice.

 

Knihu si můžete zakoupit na Obecním úřadě v Moravských Knínicích buď osobně nebo ji lze objednat telefonicky, e-mailem a bude vám zaslána poštou na dobírku.

 

Cena 330,-Kč. Její koupi doporučujeme jako vánoční dárek nebo nově přistěhovaným občanům, kteří se tak seznámí se svým novým bydlištěm.OPRAVME SOKOLOVNU - SRDCE KNÍNICKÉHO DĚNÍ

Datum konání: 31. 12. 2017

plakát opravme sokolovnu 2017NEVHAZUJTE VLHČENÉ UBROUSKY DO WC !!!

Datum konání: 31. 10. 2017

Důrazně upozorňujeme občany, především maminky malých dětí, že vlhčené ubrousky, které jsou v současné době hojně používány k hygieně dětí, nesmí být splachovány do WC!
Na některých výrobcích je toto uvedeno, na jiných se píše, že se mohou splachovat. Ale stále se jedná o tentýž bavlněný materiál, který se nerozmočí a totálně ucpe odpady v domě i kanalizaci a separátor.

Vlhčené ubrousky patří do popelnice!!!UPOZORNĚNÍ MAJITELŮM PSŮ

Datum konání: 1. 7. 2017

Myslivecký spolek SYCHROV Moravské Knínice důrazně upozorňuje, že na vlastníky psů se vztahuje ustanovení § 21 odst. 3 zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, který jim, bez výjimky zakazuje psy nechat volně pobíhat v honitbě.

Pes musí být na vodítku, nesmí být mimo vliv vůdce.
Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

propagace MŠ

 

www.geosense.cz/geoportal/moravske-kninice/

 

25. 5. Viola

Zítra: Filip

INFORMACE O KVALITĚ VODY

http://www.vodarenska.cz/divize-brno-venkov/kvalita-a-cena-vody?rt=1&vasp_found_id=3271&n=Moravsk%C3%A9+Kn%C3%ADnice

Návštěvnost stránek

542070