Obec
Moravské Knínice

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


ROUŠKY K DISPOZICI NA OBECNÍM ÚŘADĚ

Datum konání: 31. 3. 2020

Na obecním úřadě jsou k rozebrání roušky

  • dětské - větší a menší cca do 10 let
  • dospělácké

Všechny roušky ušily naše 3 dobrovolnice. POZOR PŘI NÁKUPU SETO - BOXU

Datum konání: 31. 3. 2020

Při nákupu seto - boxu se informujte zda vámi zvolený seto -box má rozsah VHF i UHF.

Některé seto-boxy v prodeji mají pouze rozsah UHF a v tom případě nepůjdou naladit některé programy v knínické TKR.

Pokud jste již seto - box koupili, vyzkoušejte, zda na tento seto - box naladíte stávající programy. Pokud všechny programy naladíte, tak máte ten správný s VHF i UHF.

 

Blíže všechny vaše otázky zodpoví provozovatel:

 

3C spol.s.r.o.

Jinačovice 89

664 34 Jinačovice

 

e-mail: tvtechnika@seznam.cz

web: http://3cspol.cz/

tel: 604 656 271MÍSTNÍ POPLATEK ZA SVOZ ODPADŮ pro rok 2020

Datum konání: 31. 3. 2020

20. ledna roku 2020 byl zahájen výběr poplatků pro rok 2020.

Poplatek za svoz odpadů……………………..... 550 Kč/osobu/rok

Platba bezhotovostním převodem na účet obce č.ú. 14322641/ kód banky 0100.

Variabilní symbol číslo popisné.

V platbě je nutné uvést zprávu pro příjemce – svoz odpadů + příjmení plátce + počet osob, za které je placeno.  Nebo platba v hotovosti na obecním úřadě.

Poplatník obdrží po uhrazení celé platby nálepku na popelnici. Vydávají se na obecním úřadě.

Upozorňujeme, že poplatky musí být zaplaceny do 31. března 2020  

 


OPRAVUJEME SOKOLOVNU Z DOTACE JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Datum konání: 31. 1. 2020

Rada Jihomoravského kraje vyhlásila pro rok 2019  dotační program v oblasti tělovýchovy a sportu  "Podpora sportu v Jihomoravském kraji v roce 2019".  Příjem žádostí byl do 1.3.2019. Výbor TJ SOKOL Moravské Knínice podal žádost o finanční podporu na projekt "Oprava šaten se sociálním zařízením - sokolovna Moravské Knínice".

Cílem projektu, na který byla požadována dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje, bylo rozšířit počet užívaných šaten v budově sokolovny pro větší komfort cvičenců, sportovců i návštěvníků kulturních akcí.

Finanční prostředky z přidělené dotace byly naplánovány využít na opravu šaten se sociálním zařízením v budově sokolovny. Technický stav dvou místností šaten v přední části budovy byl neutěšený. Staré dřevěné podlahy plísní napadené, položené na zemině bez izolace, vzlínající vlhkost do stěn, opadávající omítka, staré opadávající obklady v sociálním zařízení,  již nevyhovující WC, staré umyvadlo i nefunkční sprchový kout, zastaralé rozvody elektro i vodovodní a kanalizační. 

Plánovaný projekt obsahoval celkovou modernizaci místností šaten i sociálního zařízení.

Před uvedenou opravou byla využívána cvičenci pouze jedna místnost z těchto šaten.  Druhá místnost nebyla využívána vůbec z důvodu nekomfortu prostředí – vlhkost, opadaná omítka.

Celkové předpokládané výdaje projektu byly rozpočtovány na  265 tisíc Kč.  9.11.2019 obdržela jednota na účet 154 tisíc Kč dotace JMK, což je 57% předpokládaného financování projektu. Celkové skutečné náklady na opravu šaten vyšly na  264.546 Kč.

V současné době jsou již šatny plně využívány členy Sokola, cvičenci a ostatními sportovci, včetně dětí a žáků místní základní a mateřské školy.

Šatny jsou také využívány při kulturních akcích pořádaných v sokolovně ostatními spolky v obci a také samotnou Obcí Moravské Knínice.

Za přidělenou dotaci děkujeme!

Výbor TJ Sokol Moravské KníniceSBÍREJTE ŽALUDY

Datum konání: 31. 10. 2019

Obec Moravské Knínice vyhlašuje akci -

"SBĚR ŽALUDŮ NA OBNOVU OBECNÍCH LESŮ"

Vzhledem k tomu, že v lesích v okolí Moravských Knínic se letos žaludy neurodily, prosíme děti i dospělé, aby při svých výletech do jiných částí republiky pamatovali na naše poškozené lesy a sbírali plody dubů, žaludy. Ty budou následně zasety v obecních lesích, tak aby došlo k zalesnění parcel po odstranění suchých kůrovcových stromů.

Posbírané žaludy můžete odevzdávat v obchodě U Helanů.

 Rozvrh cvičebních hodin TJ SOKOL pro rok 2019 - 2020

Datum konání: 1. 10. 2019 - 30. 9. 2020

 

2019-2020

 

 Lékařská služba první pomoci pro rok 2019

Datum konání: 1. 1. 2019

LSPP pro rok 2019 (.pdf 183 kB)SENIORSKÁ OBÁLKA

Datum konání: 31. 12. 2018

„Seniorská obálka“, která má usnadnit řešení v situaci tísně a ohrožení zdraví nebo života, byla koncem měsíce září distribuována do nemocnic, na výjezdová stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a je možné si ji stáhnout také na webových stránkách pod adresou - www.seniorskapolitikajmk.cz. Jde o kartu, na které senioři (i za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování) a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Údaje by měly být umístěny na viditelném místě v bytě nebo domě - na dveřích lednice nebo vnitřní straně vchodových dveří. Tyto údaje, které by měly být pravidelně aktualizovány, poslouží v případě zásahu záchranářů k rozhodnutí o tíži zdravotního stavu, optimální terapii na místě nebo nutnosti transportu do zdravotnického zařízení. Více o projektu na www.seniorskapolitikajmk.cz

 Projekt PŘÍSTAVBA MATEŘSKÉ ŠKOLY MORAVSKÉ KNÍNICE

Datum konání: 31. 8. 2018

propagace dotace MŠProjekt Přístavba MŠ Moravské KníniceKNIHA O OBCI - historie a současnost

Datum konání: 31. 12. 2017

V roce 2012 byla vydána publikace věnovaná historii i současnosti obci Moravské Knínice u příležitosti výročí 777 let od první písemné zmínky o obci a 100. výročí založení TJ SOKOL Moravské Knínice.

 

Knihu si můžete zakoupit na Obecním úřadě v Moravských Knínicích buď osobně nebo ji lze objednat telefonicky, e-mailem a bude vám zaslána poštou na dobírku.

 

Cena 330,-Kč. Její koupi doporučujeme jako vánoční dárek nebo nově přistěhovaným občanům, kteří se tak seznámí se svým novým bydlištěm.
Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.moravskekninice.cz

Registrujte se zde

6. 8. Oldřiška

Zítra: Lada

Návštěvnost stránek

578294